Фахівці Київського міжнародного інституту соціології в межах проєкту Mobilise опитали українців щодо їхнього ставлення до нового закону про мобілізацію: думки розійшлися, але більшість не підтримує.
Результати опитування оприлюднено на сайті КМІС.
“Серед українців немає вираженого ставлення до Закону про мобілізацію (що, вочевидь, є наслідком розуміння, що країна потребує вдосконалення процедур рекрутингу, власних страхів та стурбованостей, а також того, що сам Закон охоплює різні сфери)”, – зазначають соціологи.
Респондентів просили висловити згоду чи незгоду з твердженням “Я підтримую новий закон про мобілізацію”.
34% опитаних погодилися (швидше або повністю) з таким твердженням. Водночас 20% швидше не погодилися, а 32% – зовсім не погодилися. Решта 14% на це запитання не відповіли.
“Варто підкреслити, що незгода з твердженням не є тотожною тому, що люди виступають проти (і тим більше не є свідченням ставлення до потреби самої мобілізації чи потреби давати відсіч ворогу). Безумовно, частина з тих, хто не згоден, є саме противниками. Водночас ще частина може не погоджуватися лише з окремими складовими Закону або мати стримане, нейтральне ставлення”, – зазначають експерти КМІС.
При цьому більшість українців (58%) згодна з твердженням, що українська влада не повинна йти на компроміси в переговорах і Україна продовжуватиме боротьбу стільки, скільки буде потрібно. Не згодні з таким твердженням – 30% опитаних.
За останні два роки частка тих, хто згодний з цим твердженням, знизилася (у травні 2022 року цей показник становив 80%). Проте все одно більшість українців виступають за продовження боротьби стільки, скільки буде потрібно.
При цьому 65% згодні з твердженням, що результати можливих перемовин з Росією мають бути винесені на референдум (не згодні з цим – 25%).
КМІС із 2019 року співпрацює з Ольгою Онух (Olga Onuch), професором порівняльної та української політики Манчестерського університету, та її колегами в рамках проєкту Mobilise. Під час опитування збирають дані про ставлення громадян до протестів, міграції, політичної участі та соціально-політичних факторів. Цей проєкт охоплює чотири країни: Україну, Польщу, Аргентину та Марокко.
В Україні опитування було проведене протягом 26 травня – 1 червня. Методом телефонних інтерв’ю були опитані 2011 дорослих мешканців підконтрольних уряду України територій.
Читайте також:
Опитування КМІС: 70% українців вважають, що Зеленський має залишатися президентом до кінця воєнного стану
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!