Суддя з паспортом РФ Богдан Львов програв апеляцію щодо поновлення на посаді

Колишній суддя Верховного суду Богдан Львов, у якого СБУ виявила російський паспорт, програв апеляцію щодо поновлення на посаді.

Про це пишуть “Ґрати”.

Справу слухав Шостий апеляційний суд. 30 травня він не зміг ухвалити рішення по цій справі.

На нинішньому засідання суд скасував рішення першої інстанції про поновлення Львова на суді.

“Судді задовольнили апеляційну скаргу Верховного суду та відмовили Богдану Львову у поновленні на посаді судді Верховного суду та нарахуванні йому заробітної плати за час вимушеного прогулу”, – повідомили журналісти.

Передісторія

Питання про відставку судді Богдана Львова постало після того, як 15 вересня 2022 року журналісти проєкту “Схеми” оприлюднили розслідування про наявність у нього громадянства Російської Федерації.
Журналісти опублікували документи, відповідно до яких Львов став громадянином РФ ще у 1999 році, вже працюючи суддею в Україні, а у 2012 році оновив паспорт після досягнення 45-річчя.

Сам Богдан Львов заперечує наявність у нього російського громадянства. Він також повідомив, що звернувся до правоохоронних органів з тим, щоб вони перевірили викладену журналістами інформацію. Львов стверджував, що документи, які свідчать про отримання ним російського громадянства, сфальшовані.

26 вересня стало відомо, що СБУ скасувала судді Львову доступ до державної таємниці.

Ініціативною групою суддів Касаційного госпсуду 19 вересня було оголошено збір підписів за проведення 26 вересня зборів щодо дострокового припинення повноважень голови КГС Богдана Львова. Однак 26 вересня збори суддів не відбулися.
Тоді звернення суддів Івана Міщенка і Олени Кібенко підтримали лише 13 суддів.

30 вересня потрібна кількість голосів суддів для ініціювання таких зборів була зібрана.

Активісти закликали позбавити Львова не тільки посади голови суду, а й громадянства України і статусу судді.

4 жовтня тодішній Голова ВС Всеволод Князєв відрахував Богдана Львова зі штату Верховного Суду” на підставі інформації Служби безпеки України, яка підтвердила наявність у судді громадянства Російської Федерації.

Конституція України визначає, що повноваження судді припиняються у разі припинення громадянства України або набуття суддею громадянства іншої держави.

Читайте також:
Не вистачило одного голосу: Верховний Суд не звільнив голову КГС Богдана Львова, що має паспорт Росії

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна