“Редіс” уперше показав фото перемовин з росіянами у травні 2022-го під час боїв за Маріуполь

Денис Прокопенко,
підполковник Національної гвардії України, командир бригади спеціального призначення “Азов”

(FB)

Два роки тому ми отримали наказ від вищого військово-політичного керівництва країни — припинити оборону Маріуполя та вийти з території «Азовсталі» у полон.

До цього, в результаті раунду важких перемовин з російською стороною, було досягнуто домовленостей щодо евакуації цивільних із заводу «Азовсталь». Сотні людей, жителів Маріуполя, які знайшли прихисток на території заводу, були врятовані.

Всі цивільні, які переховувалися від ворожих бомбардувань на «Азовсталі», лишилися живими. Остання цивільна особа залишила територію заводу 7-го травня 2022 року.

Після цього Маріупольський гарнізон продовжував тримати оборону до відповідного наказу вищого командування.
Оборона Маріуполя врятувала Україну. Ціною цього порятунку стали життя наших бійців, котрі загинули у міських боях та в результаті теракту в Оленівці, і свобода сотень наших побратимів, які вже 2 роки знаходяться у російському полоні.

Минуло 2 роки. 2 роки спротиву понад 900 військовослужбовців 12-ої бригади спеціального призначення «Азов», котрі своїми відчайдушними діями врятували Україну, а зараз перебувають у російському полоні.

Їхні імена не забуті. Сьогодні кожен наш бій, кожен постріл і кожен крок має на меті одне — повернути полонених азовців додому. І поки цього не станеться, ми не зупинимось і не припинимо боротьбу.

Ми повернемо всіх. І визволилимо кожного.

Світлина зроблена під час перемовин на нейтральній території між підприємством «Комунальник» та металургійним заводом «Азовсталь». Травень, 2022 рік.

#FREEAZOV

Читайте також:
“Азов” досі не отримує західну зброю: комбриг Прокопенко закликав скасувати заборону на передачу сучасного озброєння бригаді НГУ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна