“Транзитний” уряд Моравецького не отримав вотум довіри від Сейму Польщі: прогнози оглядачів справдилися

Уряд партії “Право і Справедливість” (PiS) Матеуша Моравецького не отримав вотум довіри у польському Сеймі.

Про це в понеділок, 11 грудня, пише польське видання PAP.

За надання уряду Моравецького вотуму довіри проголосували 190 депутатів партії “Право і справедливість” (PiS), проти були 266 політиків усіх інших політичних партій.

“Цим засвідчую, що у світлі неотримання більшості голосів Сейм не надав вотум довіри Раді міністрів”, – заявив з цього приводу маршалок Сейму Шимон Головня.

Це кінець восьмирічного правління націоналістів з партії “Право і справедливість”, яке, на думку критиків, призвело до відкату демократії.

Таким чином підтвердились прогнози польських оглядачів, які називали новий уряд “двотижневим” й передбачали, що він не отримає вотум довіри, адже не мав підтримки більшості в польському парламенті.

Очікується, що новим головою уряду стане лідер об’єднаної опозиції, експрем’єр Польщі та колишній президент Європейської ради Дональд Туск. Голосування за кандидатуру нового прем’єра має відбутися між 18:45 і 19:00 за місцевим часом.

Контекст

15 жовтня у Польщі відбулися парламентські вибори. Президент Анджей Дуда 13 листопада доручив формування нового уряду чинному прем’єр-міністру Моравецькому.
Партія “Право і Справедливість” (PiS) хоч і перемогла на виборах, але не змогла сформувати правлячу більшість у Сеймі. Натомість її сформували чотири лівоцентристські партії (Громадянська коаліція, “Польща 2050”, Польська селянська партія і “Нова лівиця”), які разом мають 248 депутатських мандатів за мінімально необхідної кількості 231.

Моравецький намагався вести переговори з різними партіями, які пройшли до парламенту. Проте жодна з політсил не задекларувала, що погодиться підтримати новий уряд PiS. Якщо уряд Моравецького до 10 грудня не отримає вотум довіри у Сеймі, то наступним право формувати новий кабінет матиме Дональд Туск. Він за собою має правлячу більшість у Сеймі. Туск уже визначився зі складом свого уряду, але прізвища кандидатів іще офіційно не озвучувалися.

27 листопада у Польщі в президентському палаці відбулася церемонія складення присяги прем’єр-міністра Матеуша Моравецького і його нових міністрів.

За результатами виборів цей уряд не має підтримки в Сеймі, натомість коаліційну більшість уже сформувала опозиція до Дуди й Моравецького.

Серед 18 прізвищ урядовців – 10 жінок. Міністром оборони залишився Маріуш Блащак. Марлена Малонг, яка була міністром соціальної політики, стала міністром розвитку і технологій, а нинішній міністр з європейських справ в Раді міністрів Шимон Шинковський вель Сенк очолить Міністерство закордонних справ.

Інші міністерства очолили нові люди, але всі – з об’єднаної правиці, блоку партії “Право і справедливість”.

Польські оглядачі назвали новий уряд “двотижневим”, бо Моравецький і його міністри мали два тижні, щоб отримати у Сеймі вотум довіри, але новий уряд не мав підтримки більшості в польському парламенті.

Читайте також:
Україна та Польща погодили умови, щоб розблокувати кордон для руху вантажівок

 

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна