Принцип “Північної зірки”: Генштаб описав систему підготовки воїнів ЗСУ за кордоном. І як отримані знання конвертуються в здобутки на фронті

Система підготовки українських військових за кордоном зосереджена на чотирьох базових пріоритетах – це так званий принцип “Північної зірки”.

Як передає “Новинарня”, про це під час брифінгу у вівторок, 21 листопада, повідомив начальник Головного управління доктрин та підготовки (J7) Генерального штабу ЗСУ генерал-майор Олексій Таран.

Йдеться про такі принципи:

  1. Базова загальновійськова підготовка новонабраних рекрутів (людей з цивільного життя), з яких у відносно короткий строк – 35 днів – треба зробити повноцінних стрільців піхотних підрозділів.
  2. Фахова підготовка, найперше – на іноземні зразки озброєнь та військової техніки. Це танки, БМП, БТР, артилерійські системи та високоточні ракетні системи залпового вогню, комплекси ППО  та безпілотні системи різного бойового призначення, а також спеціалісти дефіцитних спеціальностей (бойові медики, сапери, снайпери, оператори протитанкових комплексів тощо).
  3. Підготовка сучасних командирів-лідерів, особливо молодшої ланки – командири відділень, взодів, рот, а також інструкторів-тактиків, які формують “базу” інструкторського складу для розповсюдження передових методик з підготовки безпосередньо на полігонах України;
  4. Колективна підготовка підрозділів різних рівнів та штабів для ефективного управління ними, найперше – для ведення наступу та штурмових дій.

Зокрема, зі слів офіцера Тарана, першим таку колективну підготовку пройшов батальйон 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського.

Здобуті знання, вміння та навички дозволили особовому складу батальйону вести успішні бойові дії у листопаді-грудні 2022 року в Херсонській області.

Також Таран озвучив такі пріоритети підготовки особового складу в 2024 році:

  • відновлення боєздатності бойових бригад
  • злагодження новостворених органів військового управління оперативного рівня
  • нарощування обсягів індивідуальної підготовки. Це базова загальновійськова підготовка, фахова підготовка на новітні зразки озброєння та фахівців дефіцитних спеціальностей тощо.

Читайте також:
У ЗСУ повідомили, в скількох державах світу навчають українських військових

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна