Українські військові отримають далекобійні ударні безпілотники нового зразка, що уражатимуть цілі у глибокому тилу на території Росії.
Фото нового безпілотника днями оприлюднив Сергій Притула.
“Місяць тому ми з вами зібрали 177 млн далекобійний дрон-камікадзе «Морок» в рамках мегазбору «Можем павтаріть». І ось перші літачки вже готуються до передачі відповідним структурам. Взимку чекаємо на відеоконтент з бавовною на болотах“, – написав він.
Місяць тому ми з вами зібрали 177 млн на 101 далекобійний дрон-камікадзе «Морок» в рамках мегазбору «Можем павтаріть».
І ось перші літачки вже готуються до передачі відповідним структурам.
Взимку чекаємо на відеоконтент з бавовною на болотах!
Мегазбори – це добре, але прошу не… pic.twitter.com/ajYGCf0oNG
— Serhiy Prytula (@serhiyprytula) November 17, 2023
Вперше представлений широкій публіці дрон під назвою “Морок”, судячи зі слів Притули, призначений для завдання глибоких ударів на території РФ. Схожим чином минулого року були придбані дрони “Бобер”.
Порівняно з минулим безпілотником “Морок” став меншим та дешевшим — близько 1,7 мільйона гривень проти 4 мільйонів за один “Бобер”.
Точні технічні характеристики безпілотника не повідомляються, однак, судячи з поставлених задач, дальність польоту має становити сотні кілометрів, пише “Мілітарний”.
Довжина безпілотника становить близько 1,5 метра, розмах крил приблизно 1,5 метра.
“Аеродинамічна схема літака подібна до тих, що використовуються у швидкісних реактивних літальних апаратах. Проте чорна надбудова у хвості фюзеляжу одразу за кілем схожа на двигун внутрішнього згорання. На безпілотнику візуально відсутні оптичні прилади, що може говорити про використання вже традиційної схеми управління польотом за допомогою інерційної системи з корекцією за сигналами GPS без залучення оператора”, – пише видання.
Водночас видання Defense Express припускає, що в основі “Мороку” лежить український дрон-мішень RZ-60.
Зазначається, що RZ-60 розроблявся як бюджетний дрон-мішень для тренування розрахунків ППО ЗСУ й у 2019 році дрон був успішно продемонстрований військовим у дії. При цьому головна особливість дрона-мішені – бути дешевим – якнайкраще підходить до дрона-камікадзе.
“Водночас вочевидь мова не йде про те, що це те саме. Зокрема абсолютно не співпадає дальність та вага бойової частини. Якщо для RZ-60 дальність становить до 300 км, а вага бойової частини – 3 кг, то у “Морока” – 800 км та 30 кг. А це означає абсолютно інший рівень, який міг бути досягнутий лише шляхом доволі глибокого доопрацювання конструкції. Бо в іншому випадку досягти кратного збільшення дальності та одночасно з цим й збільшення бойової частини у понад 10 разів фізично неможливо”, – пишуть у виданні.
“Можливо зробити припущення, що мова йде про спеціалізований дрон-камікадзе на основі дрона-мішені. Бо зрештою з нього необхідно зняти такі елементи, як парашут та система зв’язку, що вже вивільняє певну вагу. А шляхом, можливо, збільшення геометричних розмірів, заміни двигуна та зменшення вимог до тривалості експлуатації – досягти й дальності у 800 км”, – резюмували в Defense Express.
Читайте також:
Фонд Притули закупив для війська 450 FPV-дронів
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!