На Одещині вже цими вихідними планують відкрити доступ відпочивальників до пляжів. Начальник Одеської ОВА Олег Кіпер доручив підготувати пляжі до 10 серпня.
Про це 7 серпня він повідомив у Telegram.
Кіпер заявив, що теракт на Каховській ГЕС зірвав початок пляжного сезону в Одесі. Проте станом на 7 серпня якість води у Чорному морі стабілізувалася та відповідає всім санітарним нормам.
Одеській, Білгород-Дністровській та Ізмаїльській районним військовим адміністраціям доручили до 17:00 10 серпня підготувати пляжі та подати акти до Одеської ОВА. Пляжі мають бути обладнані: захисними сітками, спостережно-рятувальними постами, буями, засобами гучного мовлення та укриттями.
Однак ті, хто не встигнуть цього зробити, можуть подати пізніше, зазначив Кіпер.
“Але закликаю всіх укластися в строки, щоб уже цими вихідними Одещина могла зустрічати туристів. За прогнозом буде до +30, тож чекаємо всіх на наші найкращі у світі пляжі”, – написав він.
Кафе і ресторани в Одеській області працюватимуть до 23:00, але розважальні заходи з гучною музикою, прожекторами і танцями мають закінчуватися на годину раніше.
Пляжний сезон на Одещині вирішили відкрити, попри численні застереження: 30 липня голова об’єднаного пресцентру ОК “Південь” Наталія Гуменюк попереджала про дуже високий рівень небезпеки на узбережжі Чорного моря через дрейфуючі міни і боєприпаси.
Однак в Одеські ОВА заявляють, що безпечні ділянки пляжів у місті та області відкривають з метою оздоровлення військовослужбовців і цивільних.
“Відкриваємо пляжі, щоб люди приїжджали в Одесу на оздоровлення. Останні тижні ми бачимо, що епідеміологічної небезпеки в морі немає, солоність вирівнялася. Незважаючи на минулі заборони, дорослі й діти все одно купалися: під час спеки більша частина пляжів була заповнена”, — сказала прессекретарка глави Одеської ОВА Юлія Колтак у коментарі “Фокусу“.
Одеська влада запевняє, що відкриють лише пляжі, обладнані сітками та спостережними постами.
Купатися дозволять з 8:00 до 20:00. До відкриття пляжів фахівці перевірять воду і дно на наявність вибухонебезпечних предметів. У сильний шторм купання заборонять навіть на спеціально обладнаних пляжах.
У випадку повітряної тривоги у відпочивальників буде час від 5 до 10 хвилин, щоб добігти від пляжу до сховищ і сховатися від ворожих атак. А бігти туристам пропонують до найближчих ресторанів, будинків або відомств, пише “Фокус”.
Очистити одеські пляжі від мін допоможе мобільна група саперів, заявив речник Військово-Морських Сил України Дмитро Плетенчук.
За його словами, “акваторія пляжу не така велика, її можна протралити (звільнити від поставлених мін за допомогою трала, — ред.). Далі виставляється спеціальне бонове загородження, щоб вибухонебезпечні предмети не потрапляли в прибережну зону”.
В Одесі, окрім мін і боєприпасів у морі, існує постійна небезпека російських РФ. Ракети можуть прилетіти і до оголошення повітряної тривоги, нагадує інструктор з виживання і тактичної медицини міжнародної категорії Ігор Молодан .
Крім цього, навіть перехоплені ППО ракети та “шахеди” можуть спричиняти падіння уламків, що також несе додаткову небезпеку.
“Мінерам важко буде проконтролювати таку велику територію пляжів. У цьому сезоні, напевно, краще утриматися від купань в Одесі та області. Встановлені у воді сітки не броньовані, вони захистять від мін, що дрейфують, але не від боєприпасів і ракет”, — пише “Фокус”, посилаючись на коментар Ігоря Молодана.
Я не чув, щоб на пляжах в Одесі масово стояли укриття. Якщо сподіватися на підвали в будинках або будівлях поруч із пляжем, то вони розраховані на певну кількість людей. Укриття в житлових будинках, насамперед — на їхніх мешканців, і незрозуміло, чи поміститься там ще 50 відпочивальників. Підприємства, наприклад, націлені на збереження життів своїх співробітників і навряд чи пустять невідомих людей”, – наголосив він.
Читайте також:
Підрив ГЕС: російські міни можуть опинитися на пляжах Чорного моря
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!