“Накопати” на мене нічого не можуть”. Кличко заявив, що проти нього та столичної влади триває “шквальна кампанія з дискредитації”

Міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що проти нього особисто та проти столичної влади відбувається “шквальна кампанія з дискредитації”.

Відеозвернення Кличко оприлюднив на своїх сторінках у соцмережах 21 червня.

Мер поскаржився на “нескінченні обшуки”, що, на його думку, “паралізують роботу департаментів і служб міста” та “створюють хаос в умовах воєнного часу”.

“Хотів би коротко висловитися щодо ситуації, яка нині розгортається в столиці. Відбувається шквальна кампанія з дискредитації столичної влади і мене особисто. Безкінечні обшуки, що паралізують роботу департаментів і служб міста. У воєнний час вносять хаос в управління столицею. Не дають належно працювати ключовим підприємствам критичної інфраструктури. По кілька разів приходять за однією і тією ж документацією”, –  зазначив мер Києва.

Кличко наголосив на тому, що жоден з голів районів, які відповідальні за облаштування укриттів і є балансоутримувачами та розпорядниками коштів, не постраждав. А натомість “знаходяться глави районів у вертикалі центральної влади” та нібито “намагаються накопати” на самого Кличка.

“Ми вже перемогли? Немає інших викликів, головна проблема – Кличко?! І комусь знову свербить взяти під контроль столицю. Але ж заручниками ситуації політичної боротьби ви робите киян”, – заявив він.

Крім того, Кличко відреагував на запобіжний захід директору Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роману Ткачуку, якого 21 червня відправили під цілодобовий домашній арешт у справі про загибель людей біля закритого укриття в Деснянському районі. За словами мера, Ткачук постійно брав участь у ліквідації надзвичайних ситуацій, зокрема після російських обстрілів, і просив про інший запобіжний захід, але йому відмовили.

“Вручають підозри керівникам міських служб і голосно кричать про нібито винуватість. При цьому жоден з голів районів, які відповідальні за облаштування укриттів і є балансоутримувачами та розпорядниками коштів, не постраждав. А перебувають глави районів у вертикалі центральної влади. То ми говоримо про об’єктивність і відсутність політичних мотивів?” — зауважив.

Справа про закрите укриття. Передісторія

У ніч на 1 червня 2023 року під час атаки російських балістичних ракет на Київ загинули троє цивільних мешканців, у тому числі дитина 2013 року народження. Падіння уламків збитої ракети спричинило руйнування і жертви. Люди намагалися потрапити в укриття дитячої поліклініки у Деснянському районі, але двері були зачинені.

За цим фактом було розпочато кримінальне провадження. Були затримані чотири особи – охоронець, директор і заступник директора поліклініки, а також перша заступниця голови РДА.

Ця справа також стала підставою для чергових проявів політичного протистояння між офісом президента та міським головою Києва Віталієм Кличком.

21 червня суд відправив під цілодобовий домашній арешт на два місяці директора Департаменту муніципальної безпеки Київської міської держадміністрації Романа Ткачука. ому оголосили підозру щодо службової недбалості, яка спричинила тяжкі наслідки у справі про загибель людей біля закритого укриття.

Читайте також:
Кличко розповів, скільки сотень мільйонів Київ виділив на укриття, і які “слуги” за це відповідальні

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна