Майбутнє України – в НАТО, але прискореного вступу не буде, – Столтенберг

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг висловив переконання, що Україна стане членом Альянсу в майбутньому, але зауважив, що якоїсь прискореної процедури вступу для нашої держави не буде.

Про це він сказав в інтерв’ю німецькому виданню Welt, пишуть “Європейська правда” та “Укрінформ“.

За словами Столтенберга, зараз пріоритетом для України “є утвердження себе як суверенної і незалежної держави”.

“Інакше не може бути й мови про членство… Ми повинні переконатися, що коли ця війна закінчиться, існуватимуть надійні домовленості щодо безпеки України, щоб Росія не могла переозброїтися і напасти знову, щоб цикл російської агресії був розірваний”, – додав генсек НАТО.

Він розповів, що на саміті у Вільнюсі держави Північноатлантичного Альянсу ухвалять пакет допомоги, який упродовж кількох років наблизить Україну до стандартів НАТО.

Зокрема, будуть активізовані політичні зв’язки між Альянсом та Україною.

“Це наблизить Україну до НАТО”, – сказав Столтенберг, але зауважив, що прискореного вступу не буде.

Водночас, за словами генсека, події у сусідній Білорусі, яка є союзником Росії, посилюють вимогу України щодо швидкого вступу в НАТО.

Коментуючи посилення ядерної загрози проти Заходу з боку Москви, зокрема, шляхом розміщення відповідної зброї в Білорусі, Столтенберг зауважив, що Альянс із занепокоєнням спостерігає за цією заявою, хоча наразі “не бачить ознак того, що Кремль може застосувати ядерну зброю в осяжному майбутньому”.

Столтенберг також застеріг від поспіху в мирних переговорах між Україною і Росією. За його словами, лише Україна має визначати прийнятні для себе умови для завершення війни.

“Ми всі хочемо, щоб ця війна закінчилася. Але для того, щоб мир був тривалим, він повинен бути справедливим. Мир не може означати заморожування конфлікту і прийняття угоди, продиктованої Росією. Тільки Україна сама може визначити умови, які є прийнятними“, – наголосив Столтенберг.

Він також зазначив, що військові успіхи посилять позицію України на переговорах:

“Чим більше окупованих територій Україна зможе звільнити, тим кращі карти вона матиме за столом переговорів для досягнення справедливого і тривалого миру”.

Читайте також:
Байден не хоче спрощувати вимоги для вступу України до НАТО

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна