Кінець ексклюзивам? Кросплатформеність змінює ігрову індустрію ℗

Одна з головних тенденцій розвитку ігрової індустрії останніх років – це кросплатформеність. Простими словами – запуск одного проєкту одразу на кількох майданчиках з метою більшого охоплення аудиторії. Чи означає це те, що в майбутньому межі між конкуруючими гігантами ігрової індустрії зовсім зітруться, а саме поняття “ексклюзив” лишиться в минулому?

Як від ексклюзивів відмовлялася компанія Sony

Довгий час ексклюзиви від Playstation були візитівкою консолі, постійно залучаючи нову аудиторію, оскільки можливості пограти в той же Horizon або Red Dead Redemption 2 більше не було ніде. В останні роки і цей останній оплот упав – великі та знакові проєкти з Playstation стали виходити й на ПК. Аналогію легко можна провести зі сферою азартних ігор, де онлайн казино сьогодні займає домінуюче місце серед інших розваг, включаючи буквально всі – апарати ігрові, рулетку класичну та європейську, покер, слоти, а хтось навіть букмекерські майданчики.

Хоча таке рішення було сприйнято досить холодно з боку відданих шанувальників Playstation, проте серйозного іміджевого удару консолі не завдало. Навіть навпаки – сприяло популяризації та розширенню горизонтів. Якщо спочатку йшлося про два-три проєкти, які лише згодом опинялися на інших платформах, то сьогодні список постійно зростає, а деякі ігри виходять одразу і на Playstation, і на ПК. Так Sony поділилася буквально всіма своїми ексклюзивами:

  • Last of Us;
  • Spider-Man;
  • God of War;
  • Uncharted;
  • Days Gone.

Існує навіть інформація, що друга частина Last of Us скоро поповнить бібліотеки власників ПК.

Сьогодні ж Sony хіба що дотримуються ненав’язливого поділу старого та нового покоління консолей, випускаючи деякі ігри виключно для власників Playstation 5. Втім, це нормальна практика, яка сприяє тому, щоб геймери по всьому світу оновлювали своє залізо.

Переваги для гри онлайн

Власне поняття кросплатформеності має на увазі можливість грати в одну гру на різних платформах. Тобто умовний Battlefield 2042 сьогодні доступний як на різних версіях Playstation та Xbox, так і на ПК для одночасної ігрової сесії. До речі, саме ігри подібного жанру мають сьогодні найбільшу аудиторію, тому не дивно, що рішення об’єднати гравців з усіх “кланів” назріло само собою.

Втім, у такій грі є і свої нюанси. Наприклад, через особливості управління вважається, що в ті ж онлайн шутери зручніше грати саме на ПК, нібито гравець уже наперед має невелику перевагу в подібних битвах.

Що стосується відмови від ексклюзивів, то для розробників така жертва, звичайно, болюча, але зроблена для комерційних цілей. По-перше, це реклама, залучення додаткових інвестицій, навіть усупереч тому, що сама по собі розробка проєкту для кількох платформ відчутно зростає в ціні. Ігрова індустрія по всьому світу знаходить все більше спільних точок дотику, а самі гравці більше не скуті рамками обраної ігрової приставки. Тому цілком імовірно, що в майбутньому ігрова платформа або втратить своє значення, або в конкурентній боротьбі буде змушена винаходити велосипед, щоб підняти продажі.

Участь в азартних іграх може викликати ігрову залежність. Дотримуйтеся принципів відповідальної гри!

Матеріал публікується на правах реклами ℗


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.