Просування ЗСУ на Таврійському напрямку наразі повільне, росіяни підготувалися, однак це лише початок, – ЗМІ

Західні союзники вважають, що з початку контрнаступу українські війська змогли просунутись приблизно на 7 км углиб окупованих Росією територій та звільнити щонайменше чотири села, однак це наразі “зондування”.

Про це з посиланням на Sky News, у середу, 14 червня, заявили на умовах анонімності західні посадовці, відповідальні за оборону.

Відзначаючи успіхи Збройних сил України, співрозмовники застерегли, що російська сторона добре підготувалась до оборонних дій – саме тому просування наразі повільне.

“Російські війська загалом добре тримають оборону зі своїх добре підготовлених позицій і відступають між тактичними лініями. Такий маневрений підхід до оборони є складним для українців, а також дорого коштує силам, що наступають”, – пояснили джерела.

Перші контрнаступальні дії, за оцінкою західних посадовців, є більш ніж “зондувальною операцією”.

“Це повномасштабне переміщення бронетехніки та важкого озброєння в російську зону безпеки і просування вперед. Просування повільне через мінні поля й перешкоди, на які вони натрапляють, але це те, чого ми й очікували. Вони (ЗСУ) продовжуватимуть просуватися вперед”, – зазначили посадовці.

Водночас співрозмовники британського каналу попередили, що йдеться про перші дні контрнаступу, й прогнозувати наслідки складно.

“Україна зберігає віддані, добре оснащені сили, але конфлікт, найімовірніше, буде характеризуватися виснажливими й витратними бойовими діями протягом багатьох місяців”, – додали співрозмовники.

У свою чергу генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає, що наразі рано робити висновки щодо того, чи стане український контрнаступ поворотним.

“Це досі початкові дні [контрнаступу], і ми не знаємо, чи це буде поворотним пунктом у війні”, – сказав Столтенберг на пресконференції 14 червня напередодні зустрічі міністрів оборони Альянсу.

Але він додав, що українські війська просуваються вперед і звільняють більше окупованих територій. А прогрес України демонструє, що підтримка НАТО робить реальну різницю на полі бою.

За словами Столтенберга, прогрес України на полі бою зміцнить переговорну позицію Києва: “Що більше досягне Україна, то більша ймовірність того, що президент Путін зрозуміє, що він не може перемогти і повинен вести переговори про справедливий мир”.

Нагадаємо, раніше цього дня Генштаб ЗСУ інформував, що за три доби ЗСУ просунулися від 200 метрів до 1,4 кілометра та визволили 3 км² території.

Читайте також:
“Деякі окупанти досі ховаються в посадці й під землею”: відео зі звільненого Благодатного

Подробиці визволення ЗСУ селища Благодатне:
хитрість із гранатометом, замкомбрига в бою, зачистка росіян, які не здавалися

Події на Таврійському напрямку. Передісторія

Наприкінці першої декади червня, на тлі очікувань великого наступу, Збройні сили України почали “розвідку боєм” на Токмацькому та загалом Таврійському напрямку. У соцмережах з’явилися фото кількох втрачених бронемашин “Бредлі” і танків “Леопард”. Водночас ішлося про значні втрати російської армії.

11 червня ЗСУ повідомили про звільнення смт Благодатне, а наступного дня – села Сторожеве Волноваського району Донецької області (Великоновосілківська селищна громада, неподалік від адмінмежі із Запорізькою областю), які перебували в окупації з березня 2022 року.
Також у цьому районі вже деокуповано села Нескучне та Макарівка.
Крім того, 12 червня з’явилося офіційне підтвердження деокупації 4 червня села Новодарівка, що в Малинівській сільській громаді Пологівського району Запорізької області, поруч з адмінмежею з Донецькою областю, села Левадне далі напівдень, а також села Лобкове на напрямку Токмака.

14 червня заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що Збройні сили Україні під час контрнаступу на Таврійському напрямку несуть в 5-9 разів менші втрати порівняно з російськими загарбниками.

Читайте також:
Після Каховської ГЕС росіяни підірвали дамбу на Мокрих Ялах, – речник Сил оборони Таврійського напрямку

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна