Західні союзники вважають, що з початку контрнаступу українські війська змогли просунутись приблизно на 7 км углиб окупованих Росією територій та звільнити щонайменше чотири села, однак це наразі “зондування”.
Про це з посиланням на Sky News, у середу, 14 червня, заявили на умовах анонімності західні посадовці, відповідальні за оборону.
Відзначаючи успіхи Збройних сил України, співрозмовники застерегли, що російська сторона добре підготувалась до оборонних дій – саме тому просування наразі повільне.
“Російські війська загалом добре тримають оборону зі своїх добре підготовлених позицій і відступають між тактичними лініями. Такий маневрений підхід до оборони є складним для українців, а також дорого коштує силам, що наступають”, – пояснили джерела.
Перші контрнаступальні дії, за оцінкою західних посадовців, є більш ніж “зондувальною операцією”.
“Це повномасштабне переміщення бронетехніки та важкого озброєння в російську зону безпеки і просування вперед. Просування повільне через мінні поля й перешкоди, на які вони натрапляють, але це те, чого ми й очікували. Вони (ЗСУ) продовжуватимуть просуватися вперед”, – зазначили посадовці.
Водночас співрозмовники британського каналу попередили, що йдеться про перші дні контрнаступу, й прогнозувати наслідки складно.
“Україна зберігає віддані, добре оснащені сили, але конфлікт, найімовірніше, буде характеризуватися виснажливими й витратними бойовими діями протягом багатьох місяців”, – додали співрозмовники.
У свою чергу генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає, що наразі рано робити висновки щодо того, чи стане український контрнаступ поворотним.
“Це досі початкові дні [контрнаступу], і ми не знаємо, чи це буде поворотним пунктом у війні”, – сказав Столтенберг на пресконференції 14 червня напередодні зустрічі міністрів оборони Альянсу.
Але він додав, що українські війська просуваються вперед і звільняють більше окупованих територій. А прогрес України демонструє, що підтримка НАТО робить реальну різницю на полі бою.
За словами Столтенберга, прогрес України на полі бою зміцнить переговорну позицію Києва: “Що більше досягне Україна, то більша ймовірність того, що президент Путін зрозуміє, що він не може перемогти і повинен вести переговори про справедливий мир”.
Нагадаємо, раніше цього дня Генштаб ЗСУ інформував, що за три доби ЗСУ просунулися від 200 метрів до 1,4 кілометра та визволили 3 км² території.
Читайте також:
“Деякі окупанти досі ховаються в посадці й під землею”: відео зі звільненого Благодатного
Наприкінці першої декади червня, на тлі очікувань великого наступу, Збройні сили України почали “розвідку боєм” на Токмацькому та загалом Таврійському напрямку. У соцмережах з’явилися фото кількох втрачених бронемашин “Бредлі” і танків “Леопард”. Водночас ішлося про значні втрати російської армії.
11 червня ЗСУ повідомили про звільнення смт Благодатне, а наступного дня – села Сторожеве Волноваського району Донецької області (Великоновосілківська селищна громада, неподалік від адмінмежі із Запорізькою областю), які перебували в окупації з березня 2022 року.
Також у цьому районі вже деокуповано села Нескучне та Макарівка.
Крім того, 12 червня з’явилося офіційне підтвердження деокупації 4 червня села Новодарівка, що в Малинівській сільській громаді Пологівського району Запорізької області, поруч з адмінмежею з Донецькою областю, села Левадне далі напівдень, а також села Лобкове на напрямку Токмака.
14 червня заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що Збройні сили Україні під час контрнаступу на Таврійському напрямку несуть в 5-9 разів менші втрати порівняно з російськими загарбниками.
Читайте також:
Після Каховської ГЕС росіяни підірвали дамбу на Мокрих Ялах, – речник Сил оборони Таврійського напрямку
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!