ЗСУ затрофеїли Т-80БВМ. Цей танк відкриє таємницю про те, де РФ тепер бере приціли, – ЗМІ

Бійці Збройних Сил України захопили танк Т-80БВМ зразка 2022 року, який відрізняється “демодернізацією” шляхом значного спрощення системи управління вогнем та прицілів. Замість відомого прицілу “Сосна-У”, де використовувались тепловізійні матриці французького виробництва, на ньому встановлений 1ПН-96МТ-02.

На це звертають увагу журналісти видання Defense Express у вівторок, 13 червня.

Зазначається, що цей приціл у своїй першій версії був розроблений “Вологодским оптико-механическим заводом” ще на рівні початку 2000-х років й призначався для встановлення на легку бронетехніку, але пройшов декілька етапів оновлення й на рівні початку 2020-х років безуспішно пропонувався для модернізації Т-62 на експорт.
Але в умовах санкцій саме він став основним для всіх модернізованих російських танків, й окрім Т-80БВМ встановлюється й на Т-72Б3.

“І головним питанням залишається з яких саме комплектуючих зібраний 1ПН-96МТ-02, особливо, тепловізійна матриця. Хоча з огляду на те, що “виробництво” цього прицілу стартувало максимально широко, можливо, що він імпортується РФ одразу ледь не у готовому вигляді. Й відповідь на питання, яка країна-походження основних компонентів дасть можливість вплинути на її постачання. Насправді навіть, якщо ця країна – Китай. Справа в тому, що всі найбільші виробники тепловізорів у Китаї – це публічні компанії, акції яких розміщені на біржі. А це вже дає можливість значно активніше вплинути на них”, – пишуть журналісти.

Видання наголошує, що також не треба відкидати варіант того, що джерелом постачання тепловізійних матриць може бути й інша країна, зокрема, й деякі західні компанії, закупівля продукції яких проходить по так званому “паралельному імпорту”.

“Але у будь-якому випадку, детальний аналіз прицілу 1ПН-96МТ-02 дасть змогу, як мінімум, ускладнити потрапляння до РФ тепловізійних матриць, а з цим й на оснащення російських танків нічними прицілами”, – резюмували журналісти.

Читайте також:
ЗСУ затрофеїли ворожий танк Т-90С, який призначався для експорту

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна