Що треба знати, щоб обрати “свої” парфуми ℗

Здатність розрізняти запахи, простіше кажучи, нюх, – одна з найважливіших властивостей людського організму. Саме нюх впливає на наш настрій, самопочуття, сприйняття довколишнього світу – і навіть допомагає обрати партнера! Ви можете й не усвідомлювати цього розумом, але якщо вам не подобається запах дуже симпатичної зовні, приємної у спілкуванні і, здавалося б, ідеальної з усіх точок зору людини, – навряд чи ви зможете бути разом.

Саме тому у формуванні свого образу люди споконвіку приділяли стільки уваги ароматичним речовинам. Колись це були запашні трави, квіти, інші рослинні чи тваринні речовини. Згодом до них долучилися суміші різних ароматів, які навчилися робити в Середньовіччі. А відтоді, як людство навчилося комбінувати і змішувати в одному флаконі мільйони найтонших запахів, незмінним штрихом у формуванні образу стали Парфуми.

Як підібрати парфуми

Від того, як ви пахнете, залежить практично все: настрій – ваш і довколишніх, самопочуття й навіть зовнішній вигляд. Так-так, не дивуйтеся: завдяки вдалому підбору ароматичної композиції навіть найскромніша зовнішність видаватиметься іншим людям сліпуче красивою. І навпаки – хоч би якою досконалою красою ви були наділені і хоч би як ідеально вбралися, неприємний, надто різкий чи “задушливий” запах зведе нанівець усі зусилля з підбору гардеробу, зачіски та макіяжу.

Як же вибрати “ідеальні” парфуми? Передусім треба звернути увагу на концентрацію та склад.

Концентрація

Кожен флакон парфумів має індивідуальний склад із зазначенням співвідношення парфумерної композиції і спирту. Виходячи з цієї градації, можна виділити кілька варіантів косметичних засобів:

  • Парфумерний концентрат – 100% олія-основа. Використовується для створення різних композицій. Шлейф запаху тримається на шкірі від 3 до 4 діб.
  • Парфуми – від 30 до 50% ароматичних олій. Яскравий запах відчувається протягом кількох годин, а потім йому на зміну приходить легкий шлейф.
  • Парфумована вода (eau de parfum) – вміст олії зазвичай не перевищує 20%, тому тримається такий аромат не більше 8 годин. Великий плюс у тому, що можна освіжати свій аромат кілька разів на день, не втративши в ціні.
  • Туалетна вода (eau de toilette) – містить у складі 7-10% ароматичних олій, що дозволяє використовувати флакончик навіть у сильну спеку.

Складові парфумерного аромату

Ноти ароматів – один із найважливіших аспектів вибору парфумерної композиції. Комбінація ароматів найчастіше зображується у вигляді піраміди, що складається з верхніх, середніх та основних нот.

  1. Після розпилення парфуму першими відчуваються його верхні ноти. І хоч їхнє “панування” триває недовго (зазвичай від кількох хвилин до пів години), саме ця група ароматів створює перше, найсильніше, враження від ваших парфумів. Зазвичай це легкий аромат цитрусових, трав, бергамоту, кедра, лаванди, гарденії, кориці чи гвоздики.
  2. Верхні ноти поступово переходять у середні – більш інтенсивні та трохи важчі. Ці ноти не змінюються протягом майже кількох годин. Для їх отримання найчастіше використовуються аромати лаванди, троянди, жасмину, гвоздики чи кананга.
  3. Основа парфумерної піраміди, нижні ноти, складаються з ароматів, які поширюються найповільніше, зате на шкірі залишаються якнайдовше. Зазвичай це амбра, мускус, сантал та ваніль.

Матеріал публікується на правах реклами ℗


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна