Полковника Без’язикова, якого обвинувачували в держзраді, випустили з-під варти після 6,5 років в ізоляторі

Київський апеляційний суд до винесення рішення відпустив під підписку про невиїзд розвідника Івана Без’язикова, якого було звинувачено у державній зраді після звільнення з полону.

Про це повідомила журналістка Тетяна Катриченко, яка опублікувала ухвалу суду.

Іван Без’язиков влітку 2014 року потрапив у полон до росіян на Донеччині, з якого його звільнили в липні 2016 року, а потім отримав підозру у співпраці з окупантами.
7 квітня 2020 року Шевченківський райсуд Києва виніс вирок полковнику Збройних сил України і засудив Івана Без’язикова до 13 років ув’язнення, але оскільки триває розгляд апеляційної скарги, вирок не набув чинності.

12 червня 2023 року колегія суддів Київського апеляційного суду задовольнила клопотання Без’язикова та його захисту й змінила запобіжний захід із тримання під вартою на особисте зобов’язання.

Відтак Івана Без’язикова звільнено з-під варти після 6,5 років перебування в ізоляторі тимчасового тримання на Аскольдовому провулку та в Лук’янівському СІЗО. Поки суд відпустив його під підписку про невиїзд.

Процес в апеляційному суді ще триває, наближаються дебати.

“Колишній полонений (потрапив у полон біля Степанівки Донецької області у серпні 2014 року), провів у полоні два роки, а після обміну прагнув розповісти, які дані вдалося як розвіднику назбирати у полоні – про розвідуправління т.з. “днр”, натомість отримав підозру по ст.111. Лише тому, що комусь щось здалося, і хтось прагнув отримати підвищення за розслідування цієї справи. Як Маргариті, дружині Івана, сказав слідчий: “Хто ваш чоловік? Полковник. І я хочу стати полковником”. І став”, – написала  Катриченко у ФБ.

Як повідомляла “Новинарня“, оперативники СБУ затримали полковника Івана Без’язикова 13 грудня 2016 року у справі про шпигунство на користь “ДНР”.

Без’язикова звільнили з полону “ДНР” 5 липня 2016 року. Тоді повідомлялося, що житомирянин Без’язиков та ще два офіцери ЗСУ були схоплені бойовиками в серпні 2014 року при спробі забрати тіла українських військових, загиблих у бою з росіянами та від ударів “градів” під Степанівкою на Донеччині.

Президент Петро Порошенко 6 липня перед фото- й телекамерами зустрівся зі звільненим полковником та його дружиною Маргаритою. Глава держави тоді розповів, що “операція зі звільнення Без’язикова з полону була непростою, адже Росія блокує процес обміну”.

Для ЗМІ залишилося невідомим, на кого Без’язикова обміняли. Згодом з’явилося повідомлення, що бойовики відпустили високопоставленого військового без обміну.

13 грудня 2016 року в СБУ повідомили, що Без’язиков у полоні співпрацював із терористами й був відомий серед бойовиків під прізвиськами “Луїз”, “Дядя Ваня”, “Полковник”, “Іван Ніколаєвич”.
За даними СБУ, після звільнення з полону Без’язиков намагався влаштуватися не за своїм фахом до іншого військового закладу, де багато інформації, яка цікавить російські спецслужби.
Однак після його так званого “звільнення з полону” СБУ вже тримала полковника в полі зору і не дала йому змоги завдати якої-небудь шкоди інтересам України.

14 грудня 2016 году Шевченківський районний суд Києва вперше обрав полковнику ЗСУ Івану Без’язикову запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на два місяці. Надалі ці терміни продовжували.
Слідчі Служби безпеки України повідомили Без’язикову про підозру у вчиненні державної зради наприкінці грудня 2016 року.
СБУ оприлюднила телефонні розмови завербованого Без’язикова і його дружини з бойовиками, які доводять, що полковник не був ув’язнений та працював на терористів.

Розвідник Іван Без’язиков та його дружина запевняють, що чоловікові пропонували співпрацю з “ДНР” і намагалися вербувати, але він не погодився.
Полковник пояснює, що в полоні носив військову форму російського зразка, бо в нього не було іншого одягу, а зброю йому дали для участі в “інсценуванні”, щоб схилити до переходу на бік окупантів майора Руслана Косинського.

У червні 2017 року Без’язиков оголошував “безстрокове” голодування у Лук’янівському СІЗО.

5 серпня 2019 року Шевченківський райсуд Києва продовжив тримання під вартою Без’язикова ще на два місяці. 

7 квітня 2020 року звільненого з полону полковника-розвідника Івана Без’язикова засудили до 13 років в’язниці за державну зраду.

Читайте також:
В СБУ розповіли, як Росія завербувала Без’язикова

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна