Patron Pet Center у Києві надав прихисток 75 тваринам із Херсонщини

Patron Pet Center у Києві надає прихисток тваринам із затопленої Херсонщини, реабілітує їх та допомагає знайти власників.

Про це розповіла директор центру Ірина Подвойська під час брифінгу в “Медіацентрі Україна – Укрінформ” 12 червня.

На сьогодні цей заклад надав прихисток вже 75 тваринам з Херсонської області, які також опинилися в скрутній ситуації через катастрофу на Каховській ГЕС.

Окрім кваліфікованої ветеринарної допомоги, високоякісних умов перебування, з тваринами працюють зоопсихологи, які допомагають їм реабілітуватися після пережитого.

“Нещодавно ми стихійно відчинили свої двері, тому що були ще в стадії будівництва, але країна-агресор вносить свої корективи щодня. Тому ми не змогли стояти осторонь, коли трапилася трагедія на ГЕС, і почали приймати тваринок з Херсона. Коли ми дали об’яву, то до нас почали телефонувати всі евакуаційні групи – і військові, і волонтери, і міжнародні фонди, і питати чи ми можемо реально прийняти тваринок. Звісно, ми не могли відмовити. І на сьогодні в нашому центрі знаходиться 75 тварин – коти та собаки, тварини, які раніше жили з людьми і які, на жаль, опинилися в повені, опинилися на вулиці, яких довелось рятувати”, – пояснила  Подвойська.

Вона зазначила, що майже всі врятовані тварини, які сьогодні перебувають у центрі, мали своїх власників.  Тому організація наполегливо працює передусім над пошуком старих власників тварин, які мають змогу та бажання повернути своїх домашніх улюбленців.

“До нас кожного дня дзвонять херсонці в сльозах і питають чи немає в нас їхніх тварин. На сьогодні ми самі знайшли декільком собакам їх старих власників, зв’язуємося з ними, шукаємо також по групах, наші волонтери допомагають, а також самі херсонці знайшли у нас своїх тваринок. Тому ми щиро вражені любов’ю людей до своїх песиків та котиків. Ми хочемо допомогти їм, тому першочергово – пошук старих власників, які хочуть повернути, які мають змогу повернути до себе своїх улюбленців”, – наголосила директорка центру.

Ірина Подвойська зазначила, що центр буде радий допомозі, зокрема у прибиранні та у вигулі тварин, який здійснюється згідно з відповідним графіком.

“Патрон пет центр” розміщується у Києві в 11-му павільйоні Національного експоцентру України (колишня ВДНГ).

Читайте також:
На Херсонщині рівень води знижується, підтопленими залишаються 3600 будинків. Зросла кількість жертв

ООН чекає гарантій Росії, щоб надавати допомогу на затопленому лівобережжі Херсонщини

Підрив Каховської ГЕС та його наслідки. Передісторія

6 червня російські окупаційні війська підірвали дамбу Каховської ГЕС. У Херсонській області почалася евакуація населення з небезпечних районів, де почалося затоплення. Під загрозою було понад 50 населених пунктів та національні парки, зокрема на окупованому лівому березі Дніпра.

З окупованої території евакуація, за рідкісними випадками, не проводиться. 6 червня мешканців Олешківської громади, які намагалися виїхати самостійно, загарбники не випускали. Із цими територіями майже немає зв’язку.

Підрив греблі Каховської ГЕС, розлив Дніпра нижче за течією та наступне зміління річки загрожує Дніпропетровщині, Запоріжжю та Херсонщині важкими екологічними та економічними наслідками.

За даними МВС на 12 червня, внаслідок паводку від підриву Каховської ГЕС 10 людей загинули і 42 вважаються зниклими безвісти на підконтрольній території. З окупованого лівобережжя Херсонщини повідомляють про десятки жертв.

Станом на 12 червня на Херсонщині залишалися підтопленими 46 населених пунктів, із них: 32 – на підконтрольній території, 14 – на окупованій. Також у сусідній Миколаївській області підтоплений 31 населений пункт.

Українське керівництво стверджує, що росіяни підірвали греблю ГЕС, щоб зупинити контрнаступ ЗСУ. Західні партнери зазначають, що наразі немає точних відомостей, хто саме підірвав греблю, але в будь-якому разі це є наслідком російської повномасштабної агресії.

Російські загарбники захопили головну споруду Північно-Кримського каналу і Каховську ГЕС 24 лютого минулого року.
Головне управління розвідки МОУ в жовтні повідомляло, що Каховську ГЕС росіяни замінували ще в квітні 2022 року. Тоді йшлося про те, що окупанти передбачали швидке звільнення українськими військовими правобережної частини Херсонської області та готували серію терактів на цій території. Зокрема, під загрозою руйнування опинились дамба Каховського водосховища та агрегати Каховської гідроелектростанції.
Також у жовтні 2022 року Генеральний штаб ЗС України та американський Інститут дослідження війни наголошували, що росіяни створюють інформаційне поле для ймовірної інсценованої атаки на окуповану ними Каховську ГЕС, щоб виправдати або прикрити свій відступ на Херсонщині.

9 червня СБУ опублікувала перехоплення розмови, згідно з яким Каховську ГЕС підірвала диверсійна група росіян.

Читайте також:
Що відбувається в затоплених Олешках та Голій Пристані під окупантами на Херсонщині, якщо не геноцид?

У Голій Пристані окупанти евакуюють українців тільки за хабарі

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна