Рівень Каховського водосховища впав уже на 7 метрів. У Херсоні вже також триває відплив – по 5 см/год

Рівень води в Каховському водосховищі продовжує знижуватись і вже майже на 3,5 метра нижчий від критичної точки, коли був можливий водозабір (12,70 м).

Про це вранці в неділю, 11 червня, повідомляє пресслужба Укргідроенерго.

“Станом на 08:00 ранку 11 червня рівень Каховського водосховища в районі Нікополя становить 9,35. За добу рівень води знизився на понад метр, а від моменту підриву – більше ніж на 7 метрів”, – ідеться в повідомленні.

Відплив уже також триває і в Херсоні.

За даними відомства, в той самий час 11 червня рівень води в Дніпрі на позначці “Херсон” становить 4,18 метра. За добу показник знизився на 0,54 м.

“Середній показник відпливу становить 4-5 сантиметрів на годину. Це повʼязується зі зменшенням напору (тиску) водосховища. Одна, ситуація важко прогнозована і потребує подальшого контролю.
Фахівці працюють над найоптимальнішим варіантами балансування енергосистеми та над тим, щоб у людей була вода”, – зазначила в Укргідроенерго.

На ділянках Дніпра, які живлять водою Північно-Кримський канал, з’явилися сліди обміління після того, як росіяни підірвали Каховську ГЕС.

Затоплення в районі дамби Каховської ГЕС, фото з соцмереж станом на 10 червня 2023

За даними ОВА щодо ситуації в Херсонській області, станом на ранок 11 червня підтоплено 32 населених пункти та 3784 оселі на деокупованій території. Евакуйовано 2716 осіб.

“Вода потроху відступає”, – констатував начальник обласної адміністрації Олександр Прокудін.

“Фахівці постійно слідкують за станом води. Організовано підвіз бутильованої води. Лікарні забезпечені медикаментами та всім необхідним. Випадків інфекційних хвороб в регіоні не зафіксовано”, – розповів Прокудін.

На окупованому лівобережжі “зменшився спад води, окупанти не проводять евакуаційних заходів, грабують місцевих, забирають майно з їхніх домівок”.

Читайте також:
Збитки довкіллю через підрив Каховської ГЕС перевищили 55 мільярдів

Підрив Каховської ГЕС та його наслідки. Передісторія

6 червня російські окупаційні війська підірвали дамбу Каховської ГЕС. У Херсонській області почалася евакуація населення з небезпечних районів, яким загрожує затоплення та де воно вже відбувається. Під загрозою понад 50 населених пунктів та національні парки. Затоплює міста й села, зокрема на окупованому лівому березі Дніпра.
З окупованої території евакуація, за рідкісними випадками, не проводиться. 6 червня мешканців окупованої Олешківської громади, які намагалися виїхати самостійно, загарбники не випускали.
Із цими територіями втрачається зв’язок.

Підрив греблі Каховської ГЕС, розлив Дніпра нижче за течією та наступне зміління річки загрожує Дніпропетровщині, Запоріжжю та Херсонщині важкими екологічними та економічними наслідками.

Українське керівництво стверджує, що росіяни підірвали греблю ГЕС, щоб зупинити контрнаступ ЗСУ. Західні партнери зазначають, що наразі немає точних відомостей, хто саме підірвав греблю, але в будь-якому разі це є наслідком російської повномасштабної агресії.

Російські загарбники захопили головну споруду Північно-Кримського каналу і Каховську ГЕС 24 лютого минулого року.

Головне управління розвідки МОУ в жовтні повідомляло, що Каховську ГЕС росіяни замінували ще в квітні 2022 року. Тоді йшлося про те, що окупанти передбачали швидке звільнення українськими військовими правобережної частини Херсонської області та готували серію терактів на цій території. Зокрема, під загрозою руйнування опинились дамба Каховського водосховища та агрегати Каховської гідроелектростанції.

Також у жовтні 2022 року Генеральний штаб ЗС України та американський Інститут дослідження війни наголошували, що росіяни створюють інформаційне поле для ймовірної інсценованої атаки на окуповану ними Каховську ГЕС, щоб виправдати або прикрити свій відступ на Херсонщині.

9 червня СБУ опублікувала перехоплення розмови, згідно з яким Каховську ГЕС підірвала диверсійна група росіян.

Читайте також:
Теракт на ГЕС: доступ до питної води ускладнений для сотень тисяч людей

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна