Чим небезпечний стрес і як його побороти ℗

Стрес – це, на жаль, неодмінний супутник сучасної людини. Адже що швидше рухається технічний прогрес, що активніше розвивається людство, то важче кожному з нас встигати за так званими суспільними стандартами. Наприклад, такими, як успішна кар’єра, яку “треба” поєднувати з ідеальною сім’єю. Гонитва за таким ідеалом може завершитися нервовим зривом навіть у мирний час. Що й казати про нинішню ситуацію, коли в неймовірному стресі українцям доводиться проводити кожен день і кожну ніч, чимало з яких через повітряні тривоги стали безсонними. А без якісного сну повноцінне існування здорового організму неможливе.

Врятувати в такій ситуації може хороше заспокійливе. Якщо потрапити до лікаря складно або немає на це часу, врятує якісний безрецептурний препарат. Підібрати найкращі ліки й одразу їх придбати допоможе агрегатор медичних засобів – наприклад, LikiE.

Але спершу розберемося, якою є природа стресу і як із ним боротися.

Чому виникає стресова реакція

Стрес – це природна реакція людського організму, що виникає у відповідь на зовнішні впливи, які здаються йому небезпечними для здоров’я або життя.

Причому для різних організмів, тобто різних людей, одна й та сама ситуація може бути як надзвичайно стресовою, так і цілком “звичайною”. Адже всі ми різні, і наші організми в різних ситуаціях також реагують інакше.

Реакція на стресову ситуацію також може бути:

  • Негативна – коли людина звинувачує всіх навколо й категорично не приймає ситуацію, що склалася. Це загрожує сильним виснаженням енергетичного запасу, що погано впливає на здоров’я.
  • Нульова – коли замість виражати емоції, людина вдає, що все нормально, намагається поводитися “як звичайно” або змиритися зі станом речей. На здоров’я та емоційний стан така реакція впливає навіть гірше. Адже намагання поховати проблему в собі призводить до накопичення негативних емоцій, що зрештою призводить або до “вибуху”, або до повного виснаження аж до значної фізичної шкоди для здоров’я.
  • Позитивна – людина не впадає у відчай, не шукає винних і намагається знайти вихід. А головне – не вважає проблему такою, яку неможливо розв’язати, незалежно від того, наскільки складним є становище.

Як боротися зі стресом

Звичка реагувати на стрес певним чином виробляється поступово і є особливістю характеру. Але навіть якщо за натурою ви стрімко впадаєте у розпач від будь-якої складної ситуації, можна виховати в собі вміння реагувати на стрес якомога “здоровіше”.

Знову-таки, залежно від характеру, організму та звичок, конкретно ваш спосіб рятуватися від стресу може бути вельми відмінним. Для когось це фізична активність (уявіть собі, як приємно бити по боксерській груші, уявляючи обличчя свого ворога!). Хтось рятується туристичними походами чи, в разі можливості, мандрівками. Хтось малює, вишиває або плете светри, когось рятує риболовля або “полювання” на гриби.

Деякі люди відчувають значне полегшення й покращення морального стану завдяки простим та нешкідливим для організму заспокійливим препаратам на основі трав: валеріани, меліси, м’яти, ромашки, пустирника тощо.

Якщо ж вам не допомагає нічого з переліченого, варто все ж звернутися до лікаря, який випише вам рецепт на сильніші заспокійливі засоби. І боятися їх точно не варто, адже здорова психіка – запорука міцного здоров’я і значно більшої продуктивності.

Тоді як постійний стрес призводить до таких неприємних проблем, як тяжкі хронічні захворювання, розлади психіки, безсоння, ожиріння, проблеми з серцем? порушення роботи печінки та нирок.

Матеріал публікується на правах реклами ℗


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна