Підрив Каховської ГЕС: головні новини станом на вечір 7 червня

“Медіацентр Україна” зібрав головні оновлення станом на вечір 7 червня щодо ситуації, яка виникла внаслідок підриву російськими військами греблі Каховської ГЕС на Херсонщині.

🔸 Всього на Херсонщині підтоплено 29 населених пунктів, із них 19 — на підконтрольній Україні території, а 10 — під тимчасовою окупацією. Евакуйовано понад 1560 людей. Троє людей в зоні підтоплення вважаються зниклими безвісти.

🔸 Вода в Херсоні піднялась на 1 метр, очікується, що вона продовжить прибувати. Рятувальні служби, поліція, волонтери цілодобово евакуюють людей із затоплених міст та сіл регіону.

🔸 За словами секретаря РНБО України Олексія Данілова, росіяни підірвали ГЕС за вказівкою Путіна і перед цим максимально підняли рівень води, щоб завдати якомога більше шкоди. Гідроелектростанцію підірвали через страх українського контрнаступу.

🔸 Штаб із ліквідації наслідків підриву окупантами Каховської ГЕС шукає шляхи для евакуації українських громадян із лівого берега Херсонської області, яка перебуває під окупацією.

🔸 В акваторії Миколаєва піднявся рівень води на 77 см через підрив окупантами Каховської ГЕС. У місті готуються до підняття води: роблять обʼїзди і готують техніку. При цьому саме місто розташоване за більш ніж 100 км від зруйнованої ГЕС та стоїть на іншій річці — Південний Буг.

🔸 Підрив окупантами Каховської ГЕС — це найбільший екоцид, який стався на території України з початку повномасштабного вторгнення, повідомив перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький. Цей злочин росіян нанесе величезні екологічні збитки для довкілля, зокрема це стосується біорізноманіття, водних ресурсів та ґрунтів.

Читайте також:
В окупованих Олешках троє людей загинули від паводку внаслідок підриву Каховської ГЕС

Окупанти не евакуюють людей із затопленого міста Олешки, люди сидять на дахах

Підрив Каховської ГЕС та його наслідки. Передісторія

6 червня російські окупаційні війська підірвали дамбу Каховської ГЕС. У Херсонській області почалася евакуація населення з небезпечних районів, яким загрожує затоплення та де воно вже відбувається. Під загрозою понад 50 населених пунктів та національні парки. Затоплює міста й села, зокрема на окупованому лівому березі Дніпра.
З окупованої території евакуація, за рідкісними випадками, не проводиться. 6 червня мешканців окупованої Олешківської громади, які намагалися виїхати самостійно, загарбники не випускали.
Із цими територіями втрачається зв’язок.

Підрив греблі Каховської ГЕС, розлив Дніпра нижче за течією та наступне зміління річки загрожує Дніпропетровщині, Запоріжжю та Херсонщині важкими екологічними та економічними наслідками.

Українське керівництво стверджує, що росіяни підірвали греблю ГЕС, щоб зупинити контрнаступ ЗСУ. Західні партнери зазначають, що наразі немає точних відомостей, хто саме підірвав греблю, але в будь-якому разі це є наслідком російської повномасштабної агресії.

Російські загарбники захопили головну споруду Північно-Кримського каналу і Каховську ГЕС 24 лютого минулого року.

Головне управління розвідки МОУ в жовтні повідомляло, що Каховську ГЕС росіяни замінували ще в квітні 2022 року. Тоді йшлося про те, що окупанти передбачали швидке звільнення українськими військовими правобережної частини Херсонської області та готували серію терактів на цій території. Зокрема, під загрозою руйнування опинились дамба Каховського водосховища та агрегати Каховської гідроелектростанції.

Також у жовтні 2022 року Генеральний штаб ЗС України та американський Інститут дослідження війни наголошували, що росіяни створюють інформаційне поле для ймовірної інсценованої атаки на окуповану ними Каховську ГЕС, щоб виправдати або прикрити свій відступ на Херсонщині.

Читайте також:
Теракт на Каховській ГЕС: у зоні підтоплення опинилися понад 42 тисячі людей, підрив розслідують 10 опергруп

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна