Підрив Каховської ГЕС (Дніпропетровська обл.) безпосередньо не позначився на ситуації в енергосистемі країни, загрози стабільності електропостачання немає.
Про це повідомили Міністерство енергетики та НЕК “Укренерго” у вівторок, 6 червня.
Станом на 6 червня виробленої електроенергії достатньо для покриття потреб споживачів.
“Експерти Міненерго та “Укргідроенерго” вивчають потенційний вплив катастрофи на обсяг гідрогенерації. Фактичний рівень виробленої електроенергії наразі відповідає запланованому”, – зазначили, зокрема, в міністерстві.
У ньому також підтвердили інформацію про відсутність прямої загрози Запорізькій АЕС.
“Ситуація на ЗАЕС. Незважаючи на поступове зниження рівня води, прямої загрози для окупованої станції немає. Експерти “Енергоатому” постійно моніторять ситуацію”, – констатували в міністерстві.
Водночас через підрив дамби є ризики підтоплення енергооб’єктів у Херсонській області, зокрема Херсонської ТЕЦ. Через підтоплення в Херсоні вже знеструмлено майже 12 тис. споживачів у районі Острів, можливі проблеми з водопостачанням. Готуються превентивні антикризові заходи.
Своєю чергою, нагадали в “Укренерго”, Каховська ГЕС з перших днів агресії була окупована і замінована росіянами. З нею втрачено технологічний зв’язок, видача потужності на підконтрольну територію України зі станції не здійснювалася.
“Сьогодні вночі країна-агресор вчинила черговий акт тероризму на об’єкті цивільної інфраструктури, що є трагедією для наших співгромадян і масштабною екологічною катастрофою. “Укренерго” буде надалі повідомляти про вплив наслідків катастрофи на стан енергосистеми”, – зазначили в НЕК.
Крім того, за інформацією міністерства та “Укренерго”, внаслідок нічного обстрілу росіян пошкоджено мережі обленерго в Херсонській, Харківській, Сумській та Донецькій областях. У Київській області є пошкодження в мережах обленерго внаслідок падіння уламків збитої українськими ППО ворожої цілі.
“Через попередні обстріли також залишається без світла частина споживачів у Запорізькій, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях. Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє ситуація безпеки”, – доповнили в Міненерго.
Крім того, за інформацією “Укренерго”, вранці та частково вдень 6 червня здійснюється експорт електроенергії до Польщі. У денні години надходить імпорт зі Словаччини. Увечері імпорт та експорт відсутні.
За даними Міненерго, комерційний імпорт електроенергії за 5 червня становив 1031 МВт-год, експорт до Польщі – 1800 МВт-год.
Читайте також:
За тиждень до підриву Каховської ГЕС у Росії дозволили не розслідувати “аварії на небезпечних об’єктах”, – ЗМІ
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!