Підрив Каховської ГЕС можна прирівняти до наслідків використання тактичної ядерної зброї 5-10 кілотонн, – InformNapalm

На думку OSINT-дослідників InformNapalm, за своїми екологічними та економічними наслідками руйнування Каховської ГЕС для України можна прирівняти до наслідків використання тактичної ядерної зброї 5-10 кілотонн.

Про це повідомив у вівторок, 6 червня, співзасновник InformNapalm Роман Бурко.

Він наголосив, що фактори такого руйнування фактично ідентичні ядерному вибуху окрім радіаційного забруднення.

Йдеться про:

  • Евакуація населення, руйнування підприємств і об’єктів зі шкідливими та отруйними речовинами (хлор, аміак, нафтопродукти і т.п).
  • Руйнування об’єктів водопостачання , каналізації, електропостачання ,коллапс продуктової і медичної логістики.
  • Забруднення частини акваторії Чорного моря та інші наслідки.

“Згідно з Женевською конвенцією (статтею 56 Додаткового протоколу I 1977 року) дії щодо руйнування дамб є воєнним злочином та можуть бути прирівняні до використання зброї масового знищення”, – резюмував Бурко.

Підрив Каховської ГЕС. Передісторія

6 червня російські окупаційні війська підірвали дамбу Каховської ГЕС. У Херсонській області почалася евакуація населення з небезпечних районів, яким загрожує затоплення та де воно вже відбувається. Близько сьомої години ранку голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін повідомляв, що через п’ять годин вода досягне критичного рівня.
Підрив греблі Каховської ГЕС, розлив Дніпра нижче за течією та наступне зміління річки загрожує Дніпропетровщині, Запоріжжю та Херсонщині важкими екологічними та економічними наслідками.
Українське керівництво стверджує, що росіяни підірвали греблю ГЕС, щоб зупинити контрнаступ ЗСУ.

Російські загарбники захопили головну споруду Північно-Кримського каналу і Каховську ГЕС 24 лютого минулого року.

Головне управління розвідки МОУ в жовтні повідомляло, що Каховську ГЕС росіяни замінували ще в квітні 2022 року. Тоді йшлося про те, що окупанти передбачали швидке звільнення українськими військовими правобережної частини Херсонської області та готували серію терактів на цій території. Зокрема, під загрозою руйнування опинились дамба Каховського водосховища та агрегати Каховської гідроелектростанції.

Також у жовтні 2022 року Генеральний штаб ЗС України та американський Інститут дослідження війни наголошували, що росіяни створюють інформаційне поле для ймовірної інсценованої атаки на окуповану ними Каховську ГЕС, щоб виправдати або прикрити свій відступ на Херсонщині.

Читайте також:
Президент збирає екстрене засідання РНБО через підрив дамби Каховської ГЕС

Чи є підрив Каховської ГЕС загрозою для окупованої ЗАЕС: Енергоатом коментує

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна