Нестандартний наступ: Україні варто відбити Придністров’я та взяти там полонених, – Бутусов

Юрій Бутусов
журналіст, головний редактор сайту “Цензор.нет”

Перша успішна наступальна операція на території РФ на Білгородщині. Час звільнити Придністров’я і звільнити усіх наших полонених (FB)

Операція зі створення демілітаризованої зони на території РФ вздовж окремих районів Бєлгородської області – одна з найефективніших військових ініціатив України під час війни. І вона показує, який великий стратегічний ефект мало б звільнення Придністров’я.

Операція на території РФ – яскравий приклад реалізації стратегії непрямих дій. Росія чекає на наступ на Донбасі та Запоріжжі, зосереджує там усі сили – і замість того отримує удар там, де Росія послабила оборону – на Білгородщині. Варто відзначити високу ефективність усіх героїв, які долучились до операцій “Руського добровольчого корпусу” та “Легіону “Свобода Росії” зі звільнення Білгородщини від московських окупантів. Російське командування змушене перекинути значні сили, намагаючись зупинити операції добровольців у прикордонних районах.

Операції з демілітаризації російських військових об’єктів, очевидно, необхідно поширити вздовж усього державного кордону з РФ, щоб не допустити концентрації всіх сил у районі Шебекіно.

Але особливу увагу, на мій погляд, варто зосередити на підтримці національно-визвольного руху на окупованій РФ території Молдови – у Придністров’ї.

Звільнення Придністров’я і ліквідація російських військових баз та каналів контрабанди – стратегічна перемога, яка зробить південь України безпечним, ми зможемо зняти з кордону значні сили, до двох бригад, які зараз відволікаються на охорону кордону з окупованими районами.

Особливо важливо, що в Придністров’ї Україна може взяти у полон великий обмінний фонд – до 20 тисяч російських військовослужбовців та співробітників окупаційної влади. Це набагато більше, ніж перебуває в полоні РФ громадян України, і ми отримаємо можливість звільнити взагалі усіх, хто ще з 2014-го знаходиться у російських тюрмах.

Для реалізації стратегічної ініціативи Україні не обов’язково бити саме там, де ворог чекає удар, де він найсильніший. Російську оборону потрібно всюди, де можливо “розм’якшувати”.

Головним результатом кампанії 2023 року може бути наступ у найнеочікуванішому місці – у Придністров’ї.

На мій погляд, підготовка до такої операції має проводитись не менш ретельно, ніж оборона на Донбасі та підтримка визвольного руху на Білгородщині.

Читайте також:
Україна відіграватиме одну з головних ролей у вирішенні придністровської проблеми, – Зеленський у Молдові


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.