Цієї ночі атаку “шахедів” на Київ відбивали зокрема німецькою самохідною зенітною установкою “Гепард”.
Про це розповів командувач Об’єднаних Сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв.
“Наразі заїхав подякувати нашим хлопцям, які озброєні потужною установкою «Гепард» та виконують завдання з протиповітряної оборони в Північній операційній зоні”, – повідомив Наєв на відео.
З його слів, уночі небо над Києвом захищали як підрозділи зенітних ракетних військ і винищувальна авіація Протиповітряних Сил, так і мобільні вогневі групи протиповітряної оборони інших складових Сил оборони.
Наєв зауважив, що нині нашим силам та засобам ППО немає рівних у всьому світі. Вони самостійно закривають небо над країною, а відсоток збитих ворожих цілей б’є усі рекорди.
“Я щиро дякую кожному військовослужбовцю, який боронить українське небо у Північній операційній зоні та робить усе для того, щоб наші співвітчизники почували себе в безпеці під час повітряних тривог”, – зазначив він.
Як відомо, вночі 25 травня сили ППО збили 36 “шахедів” із 36, які країна-агресорка Росія випустила по Україні. Імовірно, ворог мав на меті передусім атакувати критичну інфраструктуру та військові об’єкти в західних регіонах держави.
Зенітна самохідна установка Gepard оснащена двома 35-мм автоматичними гарматами, призначена для знищення повітряних цілей на відстані до 4 км та на висоті до 3 км. Експлуатувалися з 1976 року, були виведені зі складу Бундесверу близько десяти років тому.
ЗСАУ Gepard може бити зі швидкістю до 1000 пострілів за хвилину. У реальних умовах вона стріляє короткими чергами, пристосованими до цілі.
Перші три зенітні самохідні артилерійські установки “Гепард” були доставлені в Україну з Німеччини в липні 2022 року та передані на потреби Збройних сил. Надалі постачання “гепардів” продовжувалося.
Раніше виробник систем провів навчання українських солдатів у Німеччині з використання установок.
У листопаді 2022 року Швейцарія не дозволила ФРН передати Україні боєприпаси для “Гепардів”.
Читайте також:
28 боєзіткнень: Генштаб розповів про ситуацію на найгарячіших напрямках
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!