Питання, в якому вигляді зберігати свої заощадження, ніколи не втрачає актуальності. Навіть зараз, коли триває “велика війна” й більшість із нас намагається будь-яку “зайву” (або й незайву) копійку донатити на Сили оборони. У такі нестабільні часи наявність бодай невеликої фінансової подушки взагалі стає життєво необхідною, адже ніколи не знаєш, що тебе чекає завтра.
Але з цієї ж причини такі капіталовкладення, як інвестиції в нерухомість чи коштовні метали, стали значно менш популярними, ніж раніше. Бо нерухомість уже завтра може потрапити під ракетний обстріл, а те саме золото в критичній ситуації ще спробуй швидко продати. А тримати заощадження в національній валюті вкрай ризиковано, адже воєнна нестабільність провокує значну інфляцію… Так і виходить, що найбільш вигідним капіталовкладенням залишається переведення гривні в стабільнішу валюту – долари чи євро. Щоб дізнатися найбільш вигідний курс, можна забити відповідний запит в Google: наприклад, курс долара, обмін валюти в Києві, обмен валют в Киеве, курс гривні до євро, купить доллар в Киеве тощо.
Одразу зауважимо, що в жодному разі не потрібно звертатися до міняйл із чорного ринку, хоч би який вигідний курс пропонував вам “дядя Вася з он тієї точки на ринку за ларьком”. Адже якщо такий дядя Вася вас ошукає, наприклад, підсунувши фальшиву купюру, то жодних “кінців” ви уже не знайдете і просто втратите свої гроші.
Тож розглядатимемо лише два надійні, офіційні способи купівлі валюти: у банку чи в пункті обміну валют.
Зазвичай цей спосіб зручний іще й тим, що за наявності валютної картки в тому самому банку можна легко перевести гривні в долари чи євро онлайн, без необхідності приходити в банківську установу. Однак під час воєнного стану такі операції неможливі, і саме цей момент зводить переваги обміну валюти в банку фактично нанівець. Адже готівкової валюти в касах банків зазвичай немає або є в дуже незначній кількості.
Наголосимо, що йдеться лише про офіційні “обмінники”, які працюють за ліцензією Нацбанку. Найчастіше такі пункти обміну є мережевими, мають свої сайти і постійних вдячних клієнтів. Тож звертатися туди можна сміливо й без остраху.
Матеріал публікується на правах реклами ℗
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!