Де краще купити валюту: в банку чи пункті обміну? ℗

Питання, в якому вигляді зберігати свої заощадження, ніколи не втрачає актуальності. Навіть зараз, коли триває “велика війна” й більшість із нас намагається будь-яку “зайву” (або й незайву) копійку донатити на Сили оборони. У такі нестабільні часи наявність бодай невеликої фінансової подушки взагалі стає життєво необхідною, адже ніколи не знаєш, що тебе чекає завтра.

Але з цієї ж причини такі капіталовкладення, як інвестиції в нерухомість чи коштовні метали, стали значно менш популярними, ніж раніше. Бо нерухомість уже завтра може потрапити під ракетний обстріл, а те саме золото в критичній ситуації ще спробуй швидко продати. А тримати заощадження в національній валюті вкрай ризиковано, адже воєнна нестабільність провокує значну інфляцію… Так і виходить, що найбільш вигідним капіталовкладенням залишається переведення гривні в стабільнішу валюту – долари чи євро. Щоб дізнатися найбільш вигідний курс, можна забити відповідний запит в Google: наприклад, курс долара, обмін валюти в Києві, обмен валют в Киеве, курс гривні до євро, купить доллар в Киеве тощо.

Де обміняти гривні на долари чи євро

Одразу зауважимо, що в жодному разі не потрібно звертатися до міняйл із чорного ринку, хоч би який вигідний курс пропонував вам “дядя Вася з он тієї точки на ринку за ларьком”. Адже якщо такий дядя Вася вас ошукає, наприклад, підсунувши фальшиву купюру, то жодних “кінців” ви уже не знайдете і просто втратите свої гроші.

Тож розглядатимемо лише два надійні, офіційні способи купівлі валюти: у банку чи в пункті обміну валют.

Переваги обміну валюти в банку

  • безпека фінансових операцій;
  • чіткий курс без прихованих комісій;
  • можливість порівняти курс у різних банках онлайн.

Зазвичай цей спосіб зручний іще й тим, що за наявності валютної картки в тому самому банку можна легко перевести гривні в долари чи євро онлайн, без необхідності приходити в банківську установу. Однак під час воєнного стану такі операції неможливі, і саме цей момент зводить переваги обміну валюти в банку фактично нанівець. Адже готівкової валюти в касах банків зазвичай немає або є в дуже незначній кількості.

Переваги пунктів обміну валют

  • найвигідніший курс;
  • безпека обміну;
  • знижки для постійних клієнтів чи за умови обміну великих сум;
  • наявність готівки у великих кількостях, навіть якщо це стосується не найбільш популярних валют.

Наголосимо, що йдеться лише про офіційні “обмінники”, які працюють за ліцензією Нацбанку. Найчастіше такі пункти обміну є мережевими, мають свої сайти і постійних вдячних клієнтів. Тож звертатися туди можна сміливо й без остраху.

Матеріал публікується на правах реклами ℗

 


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна