Триває процедура ліквідації банку “Аркада”. Вимоги кредиторів задовольняються за рахунок реалізації ліквідної маси ℗

Вже близько 10 років як минуло з початку банківської кризи, що призвело до так званого «банкопаду». За цей період в управління Фонду гарантування вкладів фізичних осіб було передано більш ніж 100 банківських установ, з яких 51 вже ліквідовано. Наразі в управлінні Фонду перебуває 53 банки.

За останні 2 роки розпочато процедуру ліквідації відносно: АТ АКБ «АРКАДА», АТ «Місто Банк», АТ КБ «Земельний капітал», АТ «МР Банк», ПАТ АК «Промінвестбанк», АТ «МЕГАБАНК», АТ «Банк Січ», АТ «Банк Форвард», АТ «Айбокс Банк».

Серед останніх, найбільшого резонансу викликало ліквідація АТ АКБ «АРКАДА». Банк разом з компанією – забудовником припинили будівництво житлових комплексів («Патріотика», «Патріотика на озерах», «Еврика») які створювались за рахунок інвестицій юридичних та фізичних осіб. В будівництво цих комплексів вклали свої кошти більш ніж 13 тисяч інвесторів.

Задоволення вимог кредиторів АТ АКБ «АРКАДА» проводиться за рахунок реалізації ліквідної маси банку на онлайн аукціонах. Рішенням Фонду її затверджено на рівні 1,3 млрд. грн. Основну її частину становить нерухомість – будівля головного офісу Банку Аркада по вул. Ольгинська та земельні ділянки для будівництва в передмісті Києва. Інша частина ліквідаційного активу становлять кредити видані фізичним та юридичним особам.

Нерухомість по вул. Ольгинська в м. Києві було продано на аукціоні Prozorro.Продажі в жовтні 2022 року за ціною 351 000 000 грн. Зазначені кошти направленні на задоволення вимог кредиторів.

Наразі в електронні торговій системі Prozorro.Продажі оголошено аукціони з продажу земельних ділянок та прав вимог за кредитними договорами.

Всього АТ АКБ «АРКАДА» було оголошено 1583 аукціонів на загальну суму 20 606 795 852 грн. Станом на дату підготовки цього матеріалу завершено торги на суму 602 191 498 грн.

Продаж прав вимог за кредитом на електронних аукціонах це можливість позичальникам вирішити своє питання щодо закриття кредиту. Так умовами аукціону передбачено поступове зниження вартості лоту до 90% від початкової ціни у разі якщо попередні аукціони не відбулись (голландський аукціон). Згідно даних Прозорро.Продажі в системі завершено 62 аукціони (підписано договори відступлення) з продажу прав вимог за кредитами. Це реальна можливість в даній ситуації закрити свій борг на максимально вигідних умовах.

Що для цього потрібно?

Так, як регламентом торгів заборонено участь в аукціоні боржнику та поручителю за кредитом, що виставлений на продаж, потрібно залучити до участі довірену особу або компанію яка виступить посередником в цій угоді.

Далі потрібно зареєструватись на акредитованому Прозорро.Продажі майданчику. Після чого сплатити гарантійний внесок в розмірі 10% від початкової ціни лоту та підтвердити свою заявку на участь. Більш детально про механізм проведення електронного аукціону читайте в нашому матеріалі «Порядок участі в електронних аукціонах Прозорро.Продажі».

Переможець аукціону зобов’язаний укласти з банком договір відступлення прав вимоги протягом 20 робочих днів з дня формування протоколу торгів при наявній повній оплаті за лот на рахунок банку не пізніше 18 робочого дня з дня формування протоколу торгів.

Увага! Переможець аукціону повинен пам’ятати, що несвоєчасна або часткова оплата за лот, не підписання договору відступлення є підставою для його дискваліфікації. В такому випадку гарантійний внесок учаснику не повертається, а перераховується на рахунок Банку.

Разом з підписаним договором відступлення права вимоги, новому кредитору передається за актом приймання – передачі кредитна справа разом з оригіналами кредитного договору та договорів забезпечення. Також в Державному реєстрі іпотек вноситься запис про заміну іпотекодержателя. Після чого позичальник може домовлятись з новим кредитором про зняття заборони на відчуження.

Ще більше інформації щодо викупу свого кредиту в банку, що перебуває в стадії ліквідації ви можете отримати у нас на сайті в розділі «Банки в ліквідації» (https://ezakupivli.com.ua/pereustupka-prav-vimog/banki-u-lkvdac).

Якщо Ви маєте іпотечний кредит в діючому банку рекомендуємо Вам ознайомитись з нашим матеріалом щодо шляхів врегулювання боргу за кредитними зобов’язаннями (https://ezakupivli.com.ua/pereustupka-prav-vimog/duch-banki).

Матеріал публікується на правах реклами ℗

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна