Онкологічні захворювання – серед найбільш поширених у світі. І Україна, на жаль, не виняток. Та якщо в більшості цивілізованих країн пацієнти ставляться до злоякісних утворень просто як до однієї з неприємних хвороб, від якої необхідно лікуватися, то серед українців і досі побутує немало забобонів та міфів, пов’язаних із раком.
Один із таких міфів стосується лікування онкологічних захворювань за допомогою променевої терапії. Проте насправді цей метод не лише безпечний, а й дуже дієвий, тож боятися його точно не слід. Розповідаємо, що ж таке променева, або радіотерапія (англійською – radiation therapy, російською – лучевая терапия).
Загалом існує три основні методи лікування онкологічних захворювань:
Найчастіше в лікуванні, особливо якщо хворобу виявлено вже не на першій стадії, поєднують щонайменше два, а то й усі три методи – це допомагає ефективніше побороти злоякісну пухлину.
Променевої терапії потребують більше половини від усіх онкопацієнтів. Призначають її лише тим, у кого діагноз підтвердився на клітинному рівні.
Променева терапія – метод лікування за допомогою іонізуючого випромінювання. Застосовують її у боротьбі не лише зі злоякісними пухлинами, а й деякими доброякісними та непухлинними захворюваннями.
Радіотерапію можуть застосовувати у доопераційному, так і в післяопераційному періоді лікування. Перед хірургічним втручанням курс опромінення проводиться для того, щоб пухлина зменшилася в розмірах і відмежувалася від здорових тканин, що сприятиме успіху операції. Післяопераційне опромінення допомагає запобігти виникненню метастазів.
Реакція кожного організму на променеву терапію – як, зрештою, й на будь-яку іншу — індивідуальна. Тож передбачити всі нюанси й дати рекомендації, які найкраще підійдуть конкретному пацієнту, зможе лише лікар. Однак у будь-якому випадку процес променевої терапії є значним фізичним навантаженням на організм, тому під час лікування слід дотримуватися певних правил:
По завершенні курсу радіотерапії дуже важливо регулярно проходити контрольні огляди в онколога. Час першого такого огляду призначить лікар при виписці. Графік подальшого спостереження встановить або лікуючий спеціаліст, або відповідний фахівець у поліклініці чи диспансері, де ви проходитимете огляди.
Матеріал публікується на правах реклами ℗
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!