Зеленський виступив у парламенті Нідерландів: основні тези

Президент України Володимир Зеленський виступив у парламенті Нідерландів у четвер, 4 травня.

Новинарня” наводить ключові, на нашу думку, тези з виступу глави держави, який опублікувала пресслужба офісу президента.

“Я вдячний вам за те, що Гаага – місто, яке у світу асоціюється з міжнародним правом, – стає справжнім хабом справедливості. Справедливості для всіх, хто постраждав від агресії та інших міжнародних злочинів”.

“Ми хочемо знищити підлість, із якою прийшла держава-терорист. Підлість, коли російські протикорабельні ракети б’ють по звичайних торговельних центрах. Це було вчора й позавчора. І кожного тижня ми бачимо подібні жахливі трагедії. Підлість, коли держава-терорист ставить за мету залишити сусідній народ взимку у тотальному блекауті. Підлість, коли Росія окуповує атомну станцію, ставить на її території ракетні системи залпового вогню й під прикриттям атомних реакторів обстрілює сусідні міста.
Уся ця концентрована підлість повинна програти разом із Росією. І коли синьо-жовтий український прапор повертатиметься на окуповану Росією територію, паралельно із цим держава-терорист повинна відчувати, що світ гидує навіть просто перетинатися з Росією і російським. Санкції – так. Ізоляція Росії – так. Тиск на громадян Росії, щоб вони шукали, як змінити режим у своїй країні, – так. Вироки за терор – так. Універсальні норми для всіх юрисдикцій, щоб конфіскувати російські активи й використати їх для компенсації збитків від агресії, – так”.

“Улітку цього року Європа матиме історичну можливість раз і назавжди перекрити кисень російському реваншизму. Липневий саміт НАТО – це той час і формат, який дає змогу усунути безпекову невизначеність у Європі. Чи можете ви уявити, що якась частина вашої країни, припустимо, Ейндховен чи Гронінген, можуть бути поза межами спільного безпекового й правового простору Нідерландів? У «сірій зоні», яка привертатиме увагу міжнародних злочинців. Це неможливо, це абсурдно. І так само неможливо й абсурдно – залишати Україну поза межами безпекового й правового простору нашої спільної батьківщини – Європи”.

“Україна має отримати рішення щодо алгоритму приєднання до Альянсу. Зрозуміло, що не можемо вступити в НАТО, поки триває війна. Але усунути безпекову невизначеність можна й треба зараз – це політичне рішення. Росія має побачити, що безпека України неминуче буде гарантована, щоб почати усвідомлювати себе, Росію, лише у власних кордонах. Закликаю Нідерланди ухвалити це стратегічно важливе для безпеки Європи рішення! Рішення щодо України й НАТО”.

“Оборона – це люди. Люди, які мають зброю. Що потужніша зброя й далекобійніший вогонь, то більше життів рятується від щоденних ворожих ударів. Цінувати життя та зберігати оборонні табу між союзниками, які повинні захищати життя, – це очевидна суперечність. Тож що довше зберігаються табу щодо зброї, то більше наших воїнів віддають життя, щоб витягнути оборону, коли зброя недостатньо потужна чи далекобійна й коли винищувачі Росії ефективніші, ніж літаки захисників Європи. Зараз усе це, на жаль, зберігається. Табу щодо зброї. Чи надовго? Залежить від усіх нас”.

“Пам’ятаємо лідерство Нідерландів в ініціюванні постачання PzH 2000 – дякуємо вам за це сміливе рішення, за Patriot та іншу зброю. Пам’ятаємо, що Нідерланди були першими, хто сказав, що F-16 – це не табу. Ваше лідерство справді дає результат. Тож забезпечмо разом нові! Вірю, що під час наступного візиту – я вірю, що він відбудеться – я зможу вам так само лише дякувати, як роблю це сьогодні. Я вірю, що українці та всі європейці зможуть подякувати вам, зокрема, за наближення миру та за врятовані життя. Врятовані спільними діями, як ми вже це бачили”.

Читайте також:
Зеленський приїхав до Нідерландів: виступить у Гаазі з промовою “Немає миру без справедливості”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна