Як допомогти алергіку? ℗

Про алергію відомо всім, навіть тим, хто з нею жодного разу в житті не зіткнувся особисто. Досвідчені алергіки вміють пристосовуватись до її неприємних симптомів. У світі є сотні видів антигістамінних засобів, таких як мазь від алергії, таблетки, краплі. Всі види цих препаратів можна придбати в інтернет-аптеці «Здравица». У цій статті ми поговоримо про те, чому алергія з’являється, які причини і як ефективно з нею боротися.

Що таке алергія

Алергія – це реакція імунної системи на речовини (алергени), які зазвичай не викликають в інших людей жодної реакції. При алергії імунна система людини сприймає алерген як загрозу і починає виробляти антитіла та інші хімічні речовини, що спричиняють реакцію організму у відповідь на подразник. Симптоми алергії можуть включати почервоніння і набряк шкіри, свербіж, нежить, кашель, задишку, нудоту і блювання. Тяжкість симптомів може змінюватись від легкої реакції, яка викликає лише легке роздратування, до важких та життєзагрозних станів, таких як анафілактичний шок. Алергія може бути викликана широким спектром алергенів, таких як пилок рослин, харчові продукти, ліки, домашні тварини, пил, пліснява та ін. Частота алергічних реакцій серед населення зростає, і вони можуть бути обумовлені як спадковістю, так і впливом зовнішнього середовища.

Механіка дії

Механіка алергії пов’язана із роботою імунної системи організму. Як правило, імунна система захищає наш організм від інфекцій та інших шкідливих речовин. Коли алерген потрапляє в організм, він сприймається імунною системою як невідома та небезпечна речовина. У відповідь на це імунна система починає виробляти антитіла, тобто білки, які спрямовуються на знищення алергену. При повторному контакті з алергеном антитіла зв’язуються з ним і запускають ланцюг хімічних реакцій в організмі, в результаті чого виробляються біологічно активні речовин – гістамін, лейкотрієни та інші. Саме ці речовини викликають алергічні симптоми, про які ми згадували вище. При алергії на харчові продукти алерген надходить у кров через шлунково-кишковий тракт, і у відповідь на це імунна система починає виробляти антитіла IgE. Ці антитіла зв’язуються з молекулами алергену та запускають вищеописаний механізм алергічної реакції. Деякі типи алергії, наприклад, на отруту бджоли, можуть викликати анафілактичний шок – стан, при якому звужуються дихальні шляхи, падає кров’яний тиск та можливий розвиток серцевої недостатності. При анафілактичному шоку потрібна невідкладна медична допомога.

Чому вона виникає?

Поява алергії пов’язана з кількома факторами. Один із основних факторів – це спадковість. Якщо хтось із батьків має алергію, то їхні діти мають більший ризик розвитку алергічних реакцій. Однак наявність генетичної схильності сама по собі не є достатньою умовою для розвитку алергії. Іншим важливим чинником є вплив довкілля. Наприклад, якщо людина тривалий час знаходиться в приміщенні, де багато пилу або плісняви, у нього може з’явитися алергія на ці алергени. Харчові продукти можуть стати причиною алергії. Деякі люди можуть мати алергічну реакцію на молоко, яйця, горіхи, морепродукти, інші на фрукти і овочі. Крім спадковості та навколишнього середовища, алергії можуть бути викликані й іншими факторами, такими як стрес, забруднення навколишнього середовища, інфекції, зміни у складі їжі та багатьма іншими. Однак, незважаючи на різноманітність факторів, які можуть призвести до алергії, точні причини деяких типів алергії досі залишаються невідомими.

Чи можна вберегтися від появи симптомів алергії?

Існують різні способи, які можуть допомогти зменшити або повністю уникнути симптомів алергії. По-перше, слід уникати контакту з алергеном. Наприклад, якщо у вас алергія на пил або пилок, тримайте вікна закритими, користуйтеся кондиціонером та уникайте місць, де багато пилу або пилку. По-друге, для зменшення симптомів алергії можна застосовувати медикаменти, такі як антигістамінні препарати, судинозвужувальні краплі для носа або інгалятори з глюкокортикостероїдами. Однак, перш ніж почати використовувати будь-який медикамент, необхідно звернутися до лікаря та отримати відповідну консультацію. Варто підтримувати здоровий спосіб життя: здоровий спосіб життя, що включає регулярні фізичні навантаження, здорове харчування та достатній сон, може допомогти зміцнити імунну систему та зменшити ризик виникнення алергічних реакцій. Щоб зменшити кількість алергенів у домі, можна використовувати спеціальні фільтри для повітря, пилососи з HEPA-фільтрами, а також постільну білизну та матраци з антиалергенним покриттям. Якщо у вас є алергія, регулярні обстеження лікаря можуть допомогти відстежувати стан вашого здоров’я і коригувати лікування в разі потреби. Але пам’ятайте, що найефективніший спосіб уберегтися від симптомів алергії – це уникати повного контакту з алергеном, який спричинив алергічну реакцію.

Матеріал публікується на правах реклами ℗


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна