Як взяти участь у торгах необробленою деревиною на біржі ℗

Лісова та деревообробна промисловість останнім часом стала стратегічною складовою економіки України. Необроблена деревина є одним з основних видів сировини, без якого не можуть обійтися багато галузей промисловості України, також ліс іде на експорт, є запорукою сталого розвитку агропромислового комплексу країни, нашої продовольчої та енергетичної безпеки.

Необроблену деревину, або ліс-кругляк, масово купують і продають. І вже понад рік торги такою деревиною проводить https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/prodazh-kruglyaka-v-ukraini-na-elektronnyh-auktsionah-birzhi-uub/ Українська універсальна біржа. При цьому на платформі “Прозорро.Продажі” торги необробленою деревиною вже не відбуваються.

Причиною стало те, що 1 липня 2021 року набули чинності зміни в законодавстві України, які безпосередньо стосуються сфери торгівлі деревиною.

Перед тим, ще 2020 року, Кабінет Міністрів постановив, що торгівля всією необробленою деревиною переводиться на електронні аукціони. “А це – прозоре ціноутворення і виведення на ринок деревини з тіні”, – заявляв керівник уряду.

При цьому Кабмін також запустив централізований облік деревини, були звільнені найбільш одіозні лісівники Закарпаття та Харківської області. Реформа торгів лісом проведена для зменшення зловживань та корупції в цій галузі.

Що потрібно знати лісівникам та деревообробникам

Пройшовши цю процедуру відсіювання, товарні майданчики, які займаються розвитком біржових торгів, відповідають високим професійним, організаційним та етичним стандартам.

Тепер для купівлі-продажу деревини на визначеній біржі потрібно попередньо пройти акредитацію.

Умови участі в торгах необробленою деревиною:

 • Тепер покупець не лише подає пакет документів для участі в аукціонах, а й акредитується на біржі та набуває членство, укладаючи відповідний договір. Така угода укладається тривалістю на рік із можливістю пролонгації. Лише після цього юридичні та фізичні особи-підприємці матимуть можливість подавати заявки для участі в аукціонах.
 • Продавець також має пройти аналогічну процедуру набуття членства на біржі. Продавцями виступатимуть постійні лісокористувачі – лісові господарства областей, що перебувають у підпорядкуванні обласних управлінь лісового та мисливського господарств, які здійснюють заготівлю деревини на території України та мають намір її продати.
 • На аукціони виставляється вся необроблена деревина постійних лісокористувачів, відповідно до затверджених кошторисів, а також деревина для індивідуального ремонту та будівництва.
 • Після проходження акредитації на УУБ продавці деревини подаватимуть свої пропозиції біржі. Біржа на своєму сайті та на сайтах агентів-партнерів розміщуватиме оголошення про проведення аукціону.

Як тепер стати учасником аукціону

Учасниками аукціону з купівлі-продажу необробленої деревини і пиломатеріалів стають продавці й покупці, які набули статусу члена біржі, уклали договір про оренду біржового місця, отримали доступ до електронної торгової системи та виявили намір взяти участь в аукціоні.

Для набуття членства на Українській універсальній біржі потрібно пройти таку процедуру акредитації:

 1. Ознайомитися з Регламентом з організації та проведення біржових торгів з купівлі-продажу необробленої деревини та пиломатеріалів на товарній біржі ТОВ “Українська універсальна біржа”.
 2. Ознайомитися з Положенням про надання в оренду біржових місць на УУБ.
 3. Заповнити реєстраційну анкету для резидентів – за посиланням acc.uub.com.ua/form/wood-trading/ – та завантажити необхідні документи і сертифікат відкритого ключа брокера.
 4. Підтвердити в електронній пошті власний e-mail, вказаний в анкеті.
 5. Отримати доступ (логін і пароль) для редагування інформації в персональному кабінеті.
 6. Отримати на e-mail повідомлення про рішення Наглядової ради щодо надання Вам в оренду біржового місця та, надалі, договірний пакет документів для підпису.
 7. Доставити підписаний Договірний пакет документів та роздруковані завірені копії (вимоги до завірення) на ТОВ “Українська універсальна біржа” (36039, м.Полтава, вул.Шевченка, 52, або “Нова пошта” відділення №3 в м. Полтава, отримувач ТОВ “Українська універсальна біржа”, тел. +380 66 830 7471) або надати агенту у Вашому регіоні.

Українська універсальна біржа та її 26-річний досвід

Варто наголосити, що Українська універсальна біржа зареєстрована ще 18 листопада 1997 року та є однією із перших професійних організацій в Україні, яка почала займатися наданням повного спектру біржових послуг.

ТОВ “Українська універсальна біржа” пройшла ліцензування в Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку, відповідно до закону України “Про товарні біржі”. Відтак УУБ отримала право організовувати торги необробленою деревиною за новими правилами.

Торги, які проводить Українська універсальна біржа, вирізняються високим рівнем організації та доступні всім учасникам ринку необробленої деревини.

“Професійний досвід, підтверджений довірою наших партнерів, постійне удосконалення та залучення передових технологій, вже більше двох десятиліть характеризує нас як досвідченого організатора торгів, надійного та стабільного партнера, який безперервно розвивається і завжди у ритмі тенденцій світової біржової торгівлі”, – зазначають в УУБ.

Матеріал публікується на правах реклами ℗


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна