У Міноборони поновлюють Офіс реформ (підтримки змін), ліквідований 2020 року

При Міністерстві оборони розпочинає роботу Офіс з підтримки змін (ОПЗ), дорадчий орган, який має стати платформою для трансформацій в МОУ, перша реформа буде націлена на сферу державних закупівель.

Про це повідомила очільниця ОПЗ Юлія Марушевська у фейсбуці у вівторок, 25 квітня.

“В основі роботи – проєктні команди і почерговий запуск змін. Неможливо охопити все одночасно на тому високому рівні, який зараз необхідний. Тому поступово запускатимемо напрямки, із сформованим  баченням і потужними командами”.

За її словами, перша реформа стосуватиметься державних закупівель. Орієнтація буде на нелетальній номенклатурі (тилових закупівлях).

Команда з цієї реформи, яку очолить Арсен Жумаділов, надаватиме експертну підтримку для ефективної реалізації реформи. Зокрема, для втілення у життя її ключового продукту – запуску профільної інституції, яка займатиметься впровадженням якісних та системних змін у сфері державних закупівель задля забезпечення безперервності, стійкості та керованості системи постачання для потреб ЗСУ.

Жумаділов підтвердив, що очолив відповідний напрямок в ОПЗ.

“Долучаюсь до трансформаційних змін МОУ у межах команди Офісу управління змінами при Міністерстві оборони України (Офіс)”, – написав він.

Він підкреслив, що планується формування підґрунтя та рамки для ефективної роботи інституції щодо держзакупівель в майбутньому, яка відображатиме її ключові цінності та підходи до роботи.

Зокрема, це: сталість та стійкість системи постачання ввіреної номенклатури; нульова толерантність до корупції; недискримінаційні умови для учасників ринку; розбудова довіри серед стейкхолдерів.

Передісторія

За каденції президента Петра Порошенка в Міноборони вже існував Проєктний офіс реформ. 8 вересня 2015 року відбулася його офіційна презентація за участі тодішніх заступника міністра оборони Юрія Гусєва, голови Проєктного офісу реформ Андрія Загороднюка та голови Ради волонтерів про МОУ Давида Арахамії. Згодом усі вони стали членами команди президента Володимира Зеленського. Але Офіс реформ був ліквідований наказом міністра Андрія Тарана 10 квітня 2020 року.

Що відомо про Юлію Марушевську

Юлія Марушевська — українська громадська та політична діячка, активістка Євромайдану.

З січня по квітень 2015 року як запрошений дослідник вивчала в Стенфорді політичні науки, зокрема, процеси реформування та державотворення. Колишня аспірантка Інституту філології КНУ ім. Шевченка (дисертацію не написала і була відрахована).

Член команди голови Одеської ОДА Михеїла Саакашвілі. З червня по вересень – голова Агентства інвестицій та розвитку Одеської ОДА. Від 10 липня 2015 року – в. о. заступника голови Одеської ОДА, а з 9 вересня 2015 року заступник голови Одеської ОДА.

16 жовтня 2015 року президент Петро Порошенко призначив Марушевську керівником одеської митниці.
14 листопада 2016 року написала заяву про звільнення з цієї посади.

Читайте також:
Проєктний офіс реформ Міноборони виселили з приміщення та заблокували перепустки. ЗАЯВА

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна