Польща відкрила кордон для транзиту української агропродукції

У ніч на п’ятницю Польща дозволила транзит сільськогосподарської продукції з України після того, як зупинила його разом з імпортом минулого тижня.

Про це в п’ятницю, 21 квітня, повідомила польська радіостанція RMF FM.

Після другої години ночі в законодавчому віснику з’явилося розпорядження міністра розвитку і технологій, яке дозволило транзит сільськогосподарської продукції з України через територію Польщі.

За словами кореспондента радіостанції, перші транспортні засоби з продуктами харчування з України, які перетнуть пункт пропуску “Дорогуськ” у Люблінському воєводстві, поїдуть до Німеччини та Нідерландів. У цих вантажівках – крупи, кукурудза та яйця.

“Зараз відбувається завершальний етап підготовки. П’ять вантажівок просто чекають, коли їх сформують у колону з офіцерами у формі. Це новий спосіб охорони транспорту.

Служби супроводжуватимуть водіїв і таким чином стежитимуть за тим, щоб вміст вантажів у цих вантажівках – крупи, кукурудза та яйця не розвантажили на території Польщі”, – повідомив кореспондент Рох Ковальський.

Процедура транзиту гарантує, що транзитні декларації, зроблені на українсько-польському кордоні, не можна змінити на території Польщі. Це гарантуватиме, що транзитні товари не продадуть на польському ринку.

Транзит повинен закінчуватися в морських портах Гданська, Гдині, Свіноуйсьце чи Щецина або за межами території Польщі.

Зернові, яйця, м’ясо птиці та продукти бджільництва будуть охоплені електронною системою нагляду. Транспортні засоби, що їх перевозять, будуть опломбовані, а їхній маршрут будуть відстежувати.

Читайте також:
ЄС готує екстрені обмеження на імпорт зерна з України, – ЗМІ

Суть економічного конфлікту

Останніми днями Польща, а також Угорщина та Словаччина заборонили імпорт українських сільгосптоварів. У Румунії й Болгарії лунали заклики до цього та відповідні наміри. При цьому Польща заборонила не лише імпорт, а й транзит сільгосппродукції з України.

З цього приводу у Варшаві два дні тривали переговори української та польської урядових делегацій щодо пошуку шляхів виходу з кризової ситуації.

Поляки звертають увагу на те, що українське збіжжя, призначене для експорту в треті країни, насправді осідає в Польщі і через демпінг збиває ціни польських с/г-виробників. При цьому польські аграрії просять субсидій, крім того, додає емоцій передвиборча кампанія та політична боротьба.

Єврокомісія назвала неприйнятними односторонні торговельні рішення Польщі та інших сусідів України, які заборонили імпорт і транзит українського зерна та інших сільськогосподарських продуктів.

18 квітня після переговорів сторони дійшли згоди, що Польща розблокує транзит українського збіжжя до портів у Європі з 21 квітня під жорстким контролем та GPS-трекерами. Однак залишається чинною заборона на ввезення української сільськогосподарської продукції на внутрішній польський ринок.

Читайте також:
Словаччина заборонила переробку і продаж українського зерна через пестициди

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна