Процедура ІКСІ: від чого залежать результати? ℗

Сучасна репродуктологія розв’язує чимало питань, пов’язаних з безпліддям. Зокрема за різних порушень процесу запліднення зі сторони чоловіка може застосовуватись інтрацитоплазматичне введення сперматозоїда в яйцеклітину (з англійської ІКСІ). Для цього використовують спеціальну тоненьку голку та реактиви. За такого способу запліднення досягаються високі результати, але є деякі фактори, які можуть впливати на загальну успішність процедури.

Коротко про ІКСІ

Метод належить до штучних репродуктивних технологій, зокрема вважається модифікацією екстракорпорального запліднення. За ІКСІ, так само як і за ЕКЗ, яйцеклітина та сперматозоїд поєднуються в лабораторних умовах — екстракорпорально — тільки під час ІКСІ чоловіча статева клітина вводиться безпосередньо в жіночу, що в рази підвищує шанси на запліднення. Проводять ICSI в клініці Феськова за такими показаннями:

  • відсутність результатів від ЕКЗ;
  • наявність різних порушень спермограми (неправильна будова чоловічих клітин, низька їхня концентрація чи недостатня кількість активних сперматозоїдів);
  • визначення спадкових чи набутих порушень сім’явивідних шляхів;
  • присутність у жінки антитіл до сперматозоїдів.

У деяких випадках відмічається поєднання різних причин безпліддя, що ще більше ускладнює проведення ЕКЗ. До використання ІКСІ також існують деякі обмеження, зокрема процедуру не виконують за ендокринних захворювань, інфекційних процесів будь-якої локалізації як у чоловіка, так і у жінки. Також не використовують метод за патологій матки, оскільки ембріон повинен мати місце, куди пересаджуватись для подальшого зростання. В останньому випадку є можливість застосування сурогатного материнства, що значно збільшує шанси народження дитини.

Фактори, які впливають на результати ІКСІ

На ефективність процедури в першу чергу впливає якість біоматеріалу, взятого у батьків. Наявність будь-якої патології знижує ймовірність запліднення. Саме тому в ідеалі клітини повинні бути здоровими. Додаткові чинники, які мають вплив на результати ІКСІ, такі:

  • вік майбутніх батьків;
  • присутність генетичних відхилень;
  • порушення гормональної рівноваги;
  • хронічні захворювання внутрішніх органів;
  • вроджені чи набуті дефекти репродуктивної системи.

Оскільки здоров’я має важливе значення для успішного застосування методу, майбутні батьки проходять необхідні обстеження, здають лабораторні аналізи. Що краще проведена підготовка до процедури, то вища ймовірність запліднення, яка в середньому складає 50%. Також свій беззаперечний вклад у досягненні мети вносить професіоналізм лікарів-репродуктологів, саме тому варто звертатись лише до досвідчених спеціалістів, які працюють в клініці професора Феськова О.М.

Матеріал публікується на правах реклами ℗


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна