Німеччина відхилила концепцію відбудови країнами ЄС окремих областей України

Берлін не вважає ефективною концепцію, за якою держави-донори концентруватимуться на відбудові певних регіонів під час повоєнного відновлення України.

Про це “Європейській правді” сказав уповноважений федерального уряду Німеччини з питань відновлення України Йохен Фласбарт на зустрічі з журналістами у Києві в середу, 19 квітня.

Фласбарт, який є також державним секретарем Німеччини з питань розвитку, пояснив, що німецький уряд відмовився від фокусування на допомозі лише певним областям України.

“Ми вирішили не концентруватися на допомозі чи партнерських стосунках з певними регіонами або звертати особливу увагу на певні сектори чи галузі економіки”, – заявив він.

Це означає відмову Берліна від концепції, яку просувала раніше українська влада і з якою загалом погоджувалися партнери. Так, президенти Зеленський і Штайнмаєр минулої осені заявляли, що домовилися про патронат Німеччини над Чернігівською областю.

Йохен Фласбарт наголосив, що Німеччина натомість вважає ефективнішим гнучке реагування на запити України.

“Ми насамперед виходимо з того, що потрібно дуже чітко координувати наші зусилля разом з Україною, щоб ставилися правильні пріоритети і визначалося, які проєкти та які програми будуть втілюватися в життя”, – заявив посадовець.

При цьому він підкреслив пріоритетність спільної роботи держав-донорів та  співпраці з Всесвітнім банком і МВФ.

Також уповноважений уряду Німеччини стверджує, що у своїй діяльності з відновлення зруйнованої інфраструктури України Берлін виходитиме з того, що ця інфраструктура згодом буде спільною європейською.

Йохен Фласбарт розповів, що у Києві мав зустрічі не лише з українською владою, а й також з іншими державами-донорами. Зокрема, переговори у Мінфіні він проводив разом зі спецпосланником Франції з питань відбудови.

“Ми також обговорили з нашими партнерами у донорській спільноті пріоритети, які ставить Україна”, – пояснив він.

Не вдаючись у деталі щодо конкретних проєктів, представник Німеччини наголосив на наближенні України до об’єднаної Європи. Через це, за його словами, одним з пріоритетів є українська інфраструктура.

“Насамперед ми надаємо допомогу, щоби забезпечити роботу енергетичної інфраструктури, яка значно постраждала в Україні. Ми не лише ремонтуємо, відновлюємо пошкоджені елементи інфраструктури, але також працюємо над подальшою розбудовою української інфраструктури, тому що Україна незабаром стане складовою єдиної Європи, і ця інфраструктура також увіллється у європейську інфраструктуру”, – пояснив він.

Читайте також:
Під час візиту в Корюківку президент ФРН Штайнмаєр був змушений ховатися в укритті

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна