Німеччина передала Україні зенітно-ракетний комплекс Patriot із ракетами до нього.
Відповідна інформація з’явилася на сайті уряду ФРН.
На англомовній версії сайту в розділі Delivered military support to Ukraine (“Передана Україні військова допомога”) станом на 18 квітня система ППО Patriot значиться як така, що “поставлена цього тижня”.
В той самий час німецька сторона передала Україні ще 16 вантажних автомобілів Zetros і два автомобілі для патрулювання кордону.
“Федеральний уряд підтримує українських військових у тісній координації зі своїми партнерами та союзниками”, — наголошується в повідомленні.
Як писала “Новинарня“, Німеччина обіцяла передати Україні одну батарею системи протиповітряної оборони Patriot. Одна батарея налічує від чотирьох до восьми пускових установок, розрахованих на чотири ракети кожна.
Нагадаємо, першими про рішення надати Україні системи протиповітряної оборони Patriot для захисту від російських ракетних ударів оголосили США 21 грудня 2022 року.
У січні й лютому українські військові розпочали навчання на Patriot у США та Німеччині. Наприкінці березня було оголошено про те, що навчання успішно закінчилися – значно швидше, ніж планувалося.
Про рішення надати Україні ЗРК Patriot та низку ракет повідомили також Нідерланди.
Зенітно-ракетні комплекси MIM-104 Patriot значно посилять протиповітряну та протиракетну оборону України. Цей ЗРК вважається однією з найкращих систем протиповітряної та протиракетної оборони у світі.
Patriot — далекобійна зброя, здатна вражати повітряні цілі на відстані до 150 кілометрів.
Однією з його головних переваг є те, що він може збивати не тільки літаки, крилаті ракети, а й балістичні ракети, які наразі є найнебезпечнішими для України (така ракета летить не над поверхнею землі, а підіймається по балістичній траєкторії і звідти майже вертикально, на величезній швидкості атакує ціль).
Американський виробник Raytheon стверджує, що Patriot може перехоплювати балістичні ракети на висотах до 20 км.
Ця система протиповітряної оборони вперше з’явилася в 1982 році і пройшла бойове хрещення в 1991-му під час війни в Перській затоці. Саме тоді “Петріот” почав активно використовуватись як система оборони від іракських ракет, а не як зенітно-ракетний комплекс проти авіації.
З того часу систему Patriot і ракети-перехоплювачі, які він використовує, виробники постійно модернізували. Зараз комплекс оптимізований для захисту від балістичних і крилатих ракет, а також ефективний проти військових літаків і вертольотів.
MIM-104 Patriot може виявляти та розпізнавати понад 100 повітряних цілей одночасно, безперервно супроводжувати 8 з них і розраховувати дані для пуску. Patriot здатний одночасно запускати до трьох ракет по цілі.
У нинішніх умовах важливою для України є також здатність “Петріота” протидіяти на значній дистанції російській авіації, яка застосовує керовані авіабомби.
Усі країни-оператори отримали модернізовану версію комплексу 2001 року – MIM-104 Patriot PAC-3 (Hit-to-kill, “одна ракета – одна ціль”). Ця система дозволяє максимально ефективно вражати балістичні ракети. Особливість останнього варіанту (РАС-3) полягає в тому, що ракета-перехоплювач влучає в ціль безпосередньо, а не вибухає поруч з нею.
Батарея Patriot складається з чотирьох пускових установок. Комплекс озброєний трьома типами ракет:
Максимальна висота ураження цілі – 24,2 км, дальність – 50-160 км, залежно від типу ракети.
Запуск однієї ракети системи Patriot може коштувати близько 3 мільйонів доларів.
Недоліки цього ЗРК пов’язані зі складністю в експлуатації.
До складу підрозділу “Петріот” зазвичай входять командний пункт, ремонтна рота і від чотирьох до шести батарей ППО.
Кожна батарея складається з шести пускових установок, радіолокаційної станції, пристрою зв’язку, польової електростанції та центру управління вогнем. Загальний штат батареї – 70-90 осіб, а батальйон Patriot – це 600 бійців.
Тобто, коли йдеться про ЗРК MIM-104 Patriot, потрібно мати перед очима не одну пускову, а понад півтисячі бійців, більшість з яких – фахівці-інженери, а також понад півсотні окремих машин.
Але ефективність використання і захисту повітряного простору вартий всіх витрат, пов’язаних з експлуатацію й бойовим застосуванням цієї системи ПРО і ППО.
Читайте також:
Американці передадуть ЗРК Patriot швидше, бо наші зенітники “абсолютно швидко навчаються”
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!