Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що спроба масштабного російського наступу в січні-березні провалилася, і тепер армія РФ в Україні перейшла до стратегічної оборонної операції.
Про це Буданов заявив в інтерв’ю NV.ua, яке опубліковане 17 квітня.
“31 березня 2023 року провалилася чергова спроба російського наступу – так званого зимово-весняного… 31 березня вони мали вийти на адмінкордони Донецької та Луганської областей. Знову-таки, це навіть не п’ята вже спроба, яка провалилася”, – сказав начальник ГУР.
“Наступального потенціалу для проведення стратегічної наступальної операції у Росії станом на зараз нема і найближчим часом не буде. Росія перейшла до стратегічної оборонної операції. Їхнє завдання – це утримати захоплені наші території, зірвавши нашу наступальну операцію щодо їх звільнення”, – зазначив очільник військової розвідки.
За словами Буданова, винятками є два райони: спроба захопити Бахмут і спроба оточити Авдіївку з півночі; а щодо решти – “лінія [фронту] стоїть”.
Також голова ГУР МОУ зазначив, що спроба росіян захопити Бахмут триває з червня 2022 року – вже майже рік, як вони його нібито “захопили”, але місто досі “стоїть”, попри складну ситуацію там.
Із приводу наступного контрнаступу України Буданов порадив “не слухати весь той шлак, який несеться по інтернету” про те, що він “зараз почнеться” чи що “його скасували”.
Відповідаючи на запитання про прогноз того, що відбуватиметься цьогоріч і в наступному році, голова ГУР сказав: “Ви занадто далеко хочете зайти у цьому питанні. Те, що буде відбуватися, – це закінчення війни. Закінчення війни завершиться відновленням наших кордонів. Що буде відбуватися далі – це вже питання не про війну йде. Це буде питання розбудови повоєнної України. Це взагалі інша тематика розмови”.
Читайте також:
“Витік” документів Пентагону не нашкодить результатам українського контрнаступу, – Буданов
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!