Як обрати окуляри на літо: безпека плюс стиль ℗

Нарешті настає тепла й сонячна пора року. Саме час придбати нові сонцезахисні окуляри. Адже збережений зір – дорогого вартий, та й красивою оправою можна похизуватися. Однак варто пам’ятати, що не кожні темні скельця захистять ваші очі. І, крім стилю, в першу чергу варто дбати про здоров’я.

Безпека для зору

Якщо ви підійшли до запиту “мужские очки купить” / “чоловічі окуляри купити”, ніколи не буде зайвим нагадати, що неякісні, підробні окуляри можуть лише зашкодити вашим очам. На цьому наголошує кожен офтальмолог: темні окуляри без УФ-фільтрів спричиняють розширення зіниць, а не захищають їх. Через такі стекла ще більше променів потрапляють в око і “спікають” його.

Порушена рефракція – заломлення променів світла в “палених” стеклах – провокує передачу неякісної картинки на рецептори ока, що може спричиняти головні болі й запаморочення. Також із неякісними окулярами можливі сонячна ретинопатія, фотоопік чи дистрофія сітківки. У деяких випадках настати втрата зору.

Тож майте не увазі: придбані в підземному переході або на базарі окуляри навряд чи вбережуть ваші очі від шкідливого ультрафіолету. Сумлінний продавець має надати вам сертифікат якості до свого товару, який засвідчує наявність ультрафіолетового фільтра.

Якість і стиль

Якщо ви вже визначилися з тим, що ваші окуляри мають бути справді якісними, можна переходити до підбору конкретної моделі. Це може бути як всесвітньо відомий бренд – наприклад, Givenchy, Gucci, Alexander Mcqueen, Ray-Ban тощо, так і цілком демократичні марки з сертифікатами. Хоча у великих магазинах із гнучкою ціновою політикою та знижками, якщо купувати навіть окуляри Armani, можна вкластися в 3000 гривень.

Ви можете багато розповісти світу про власний характер, підібравши “свою” пару скелець – мається на увазі форма і стиль. Адже різновидів окулярів нині безліч, і вони доповнюють, а іноді навіть визначають ваш індивідуальний образ – акуратний, вишуканий або екстравагантний, більш консервативний чи сміливий, ретро чи модерн, молодіжний або стриманий.

Те саме стосується й окулярів для корекції зору та читання: якщо коли їх носіїв часто вважали гидкими каченятами з чотирма очима, то тепер, навпаки, це носії вишуканого стилю.

Різновиди оправ

При купівлі наступної оправи окулярів стилісти радять слід враховувати три важливі речі:

  1. окуляри в такій оправі мають доповнювати форму вашого обличчя;
  2. вони мають бути практичні (не заважкі);
  3. чи гармонують ці окуляри з тим одягом, що ви зазвичай носите.

Подумайте, що ви носитимете регулярно з цими окулярами – футболки, джинси, костюми, інший діловий одяг, повсякденний одяг, – і вже виходячи з цього підбирайте форму стекол та оправу.

Для виготовлення оправи окулярів нині використовуються дуже різні матеріали. Матеріал впливає як на бюджет, так і на стиль життя власника. Пластик і метал є найпоширенішими, але на ринку зростає кількість гібридних і природних альтернатив.

Пропозиції оправ окулярів:

  • пластикові,
  • металеві,
  • ацетатні,
  • дерев’яні,
  • черепахові та ін.,
  • гібридні (комбіновані).

Ацетатні оправи дедалі більше поширюються на ринку. Цей матеріал одержують із деревної маси та бавовни, обробляючи їх за допомогою оцтової кислоти, тож він екологічний. Ацетат целюлози набагато міцніший і безпечніший, ніж звичайний пластик, і прослужить довше. Так само він добре тримає форму, є гіпоалергенним, приємний на дотик і не вигоряє на сонці.

Комбіновані оправи підійдуть передовим модникам. Намагаючись відрізнити свої колекції від буденності масового виробництва, відомі бренди тепер пропонують оправи із поєднання різних матеріалів – пластику, металу, ацетату, гуми тощо.

Матеріал публікується на правах реклами ℗


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна