Микола Томенко
професор Київського Національного університету імені Тараса Шевченка,
доктор політичних наук, кандидат історичних наук,
лідер Громадського руху “Рідна країна”
Сьогоднішнє українське суспільство вимагає від влади рішучих дій і у світоглядній війні за історичну правду та національну гідність.
Парадокс у тому, що владці та дрібне чиновництво в умовах війни російської орди військового злочинця Путіна проти України та українського народу у світоглядних питаннях виглядають боягузливіше за середньостатистичного громадянина нашої країни. Це показово підтверджують результати опитування “Історична пам’ять”, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) 19-27 січня 2023 року.
85 відсотків українців переконані, що потрібна державна політика у сфері історичної пам’яті, а 55 відсотків опитаних вважають, що держава недостатньо займається питаннями історичної пам’яті.
Як тут не згадати сумновідоме рішення Верховної Ради за підтримки Міністерства освіти про необов’язковість історії України для вступу до вишів у 2023 році.
Більшість суспільства налаштована на європейське, а не сталінсько-путінське бачення історії Другої світової війни, і тому 62 відсотки переконані, що Україна має відзначати День пам’яті та примирення 8 травня разом із цивілізованим світом.
Нагадаю, що більшість Верховної Ради вже в період війни зберегла святкування Дня перемоги 9 травня разом із Путіним і Лукашенком. Більш за те, 85 відсотків українців цілком або частково поділяють думку про співпричетність Сталіна і СРСР до розв‘язання Другої світової війни.
На часі й узаконення статусу 24 серпня – як Дня відновлення, а не проголошення нашої незалежності та державності.
У цьому ми переконуємо владу вже не один десяток років, а нині цю позицію підтримує вже й 60 відсотків респондентів.
Більшість громадян схвалюють також політику перейменувань міст та вулиць сучасної України. Так, 66 відсотків позитивно ставляться до очищення України від пропаганди радянських діячів, а 54 відсотки – від російських.
Звісно, вищезгадане дослідження продемонструвало й гостру потребу подальшої історико-просвітницької діяльності на всіх рівнях.
Бо доки в нашій державі залишаються 18 відсотків прихильників історичного вчителя Путіна Петра І, 13 відсотків – Катерини ІІ, 8 відсотків – Леніна і 6 відсотків – Сталіна, доти у нас залишається чимало роботи.
І не забуваймо, що нинішня війна Росії проти України та всього цивілізованого світу стане останньою лише тоді, коли ми переможемо і в нашій світоглядній війні за Україну без російської брехні та радянської облуди.
Читайте також:
Із Києва прибрали вулицю і площу Льва Толстого – загалом ухвалено 16 перейменувань
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!
“Новинарня“ – український ньюзрум. Без фейків. В курсі важливих подій.
Ми пишемо насамперед про війну з російськими окупантами; про Збройні сили та їх розбудову; про армію і військових, силовиків і ветеранів, мобілізованих/демобілізованих, переселенців та їх проблеми; про життя на українському Донбасі й окупованих теренах; безпекові проблеми. Не оминаємо інші варті уваги події в Україні та світі.
У 2025 році “Новинарня” працює за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Зміст наших матеріалів не обов’язково відображає офіційну позицію EED, а є виключною відповідальністю наших авторів.
Контакти
news @ novynarnia.com
contact @ novynarnia.com
Facebook
https://www.facebook.com/Novynarnia
Twitter
https://twitter.com/Novynarnia
Телеграм
https://t.me/Novynarnia
Instagram
https://www.instagram.com/novynarnia/
YouTube
https://www.youtube.com/@Novynarnia
Приєднуйтеся до наших сторінок, коментуйте, оцінюйте, пропонуйте цікаві теми.
Долучайтеся до числа наших патронів на платформі Patreon
При передруку гіперпосилання на “Новинарню” обов’язкове в першому-другому реченні
Головний редактор: Дмитро Лиховій
Запрошуємо до співпраці партнерів, однодумців та рекламодавців
e-mail: contact @ novynarnia.com