Три питання про довгострокові кредити ℗

Зазвичай до довгострокового кредитування належать всі позики, які виплачуються терміном понад рік. Таким чином ви можете зменшити щомісячне навантаження на свій бюджет, але збільшити строк виплат. В IdeaBank взяти довгостроковий кредит можна на 60 місяців сумою до 200 тис. грн, якщо враховувати добровільне страхування життя.

Кому підходить довгостроковий кредит?

Особливість довготривалих виплат за кредитом у тому, що ви можете збалансувати свої фінансові витрати. Щомісячна сума внеску за позикою відносно мала, тож ви можете грамотно планувати свій бюджет. Але ж загальна переплата зростає паралельно до збільшення термінів. Довгострокові кредити — це оптимальний варіант для тих, кому важливі розмір щомісячних виплат і стабільність. 

Коли довгострокові кредити — це погано?

Якщо ви берете кредит з класичною схемою погашення, то тільки на початку ви сплачуєте великі суми. Надалі ж відсоткова ставка зменшується пропорційно до зменшення тіла кредиту. Але загалом через збільшений термін ви сплачуєте відсотків набагато більше, ніж якби ви вибрали варіант на пів року.

Недолік довгострокового кредитування полягає в ускладненні планування в майбутньому. Оскільки ваші зобов’язання перед банком не дозволяють бути гнучкими. У цьому випадку треба перевіряти, чи є в угоді пункт про можливість дострокового погашення без виплати комісій банку.

Що треба враховувати при підписанні договору?

Заповнити заявку на кредит ви можете онлайн, витративши на це до п’яти хвилин свого часу. Зазвичай треба вказати персональні дані, як-от ПІБ, контактний номер телефону, дані паспорту тощо. Банк може попросити вказати вид діяльності, стаж роботи й надати довідку про статки. Це потрібно у разі великої суми кредитування.

Після перевірки банк надсилає попереднє рішення. З вами зв’язується працівник банку, з яким ви обговорюєте нюанси й визначаєте дату підписання угоди. Ви можете попросити електронну версію договору заздалегідь, щоб спокійно вивчити його вдома. Звертайте увагу на:

  • графік виплат і розмір щомісячного внеску;
  • наявність додаткових витрат, як-от договір добровільного страхування життя;
  • можливість дострокового погашення боргу;
  • реальну річну ставку й умови, що на неї впливають;
  • способи погашення кредиту (наприклад, онлайн-банкінг, платіжні системи й термінали).

Зауважте, що страхування життя є абсолютно добровільним. Якщо ви відмовляєтесь від нього, це ніяк не впливає на рішення банку щодо погодження кредиту. Але це може вплинути на кінцеву суму позики.

Матеріал публікується на правах реклами ℗


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна