Міноборони хоче створити свій телеканал, розрахований на аудиторію “пулу Порошенка”, – ЗМІ

Міністерство оборони планує створити ще один державний телеканал під назвою “Армія ТБ”, хоча це може суперечити новому закону “Про медіа” і потребуватиме додаткових витрат з бюджету.

Про це пише “Детектор медіа“.

За інформацією видання, 23 березня Національна рада з питань телебачення та радіомовлення має розглянути питання про видачу ліцензії на супутникове мовлення під логотипом “Армія ТБ” Центральній телерадіостудії Міноборони.

Міністерство має власну радіостанцію “Армія ФМ”, яка за останні кілька років отримала FM-частоти по всій Україні, а також телестудію, яка виробляє проєкти для власного ютуб-каналу “Військове телебачення України” та для різних телеканалів (“5-й канал”, “Прямий”, “Еспресо”, “24-й канал” і “Рада”, а також для “Єдиного марафону” і на платформах Megogo та Sweet_tv).

Плани створити окремий військовий телеканал там виношували вже кілька років: як зазначає “ДМ”, про це говорили і Яна Холодна, яка очолювала студію Міноборони від початку війни у 2014 році, і Віктор Гром, який змінив її на цій посаді у 2019 році.

Однак раніше на втілення цієї ідеї не було ні ресурсів. Як розповідав в інтерв’ю “ДМ” 2021 року Віктор Гром, на той час колектив телестудії міг забезпечити лише дві години мовлення на добу. Для розширення потрібно було збільшити штат і створити власну студію, вартість якої Гром оцінював у 600–700 тисяч доларів.

“Створення каналу потребує збільшення бюджетного фінансування. Згідно з ухваленим бюджетом, на цей рік на національну безпеку й оборону спрямували понад 1,14 трильйона грн. Однак яка частина може піти на телеканал, поки що не вдалося з’ясувати. У листопаді 2022 року “Детектор медіа” надсилав запит до Міністерства оборони України з проханням надати інформацію про те, які кошти заплановані у бюджеті цього року на фінансування Центральної телерадіостудії МОУ та її підрозділів. Однак досі не отримав відповіді”, – зазначається у статті профільного видання.

“ДМ” зазначає, що у владних колах уже певний час обговорюють ідею створення “патріотичного” каналу, який буде націлений на ту ж аудиторію, яку мають “Прямий”, “5-й канал” та “Еспресо”.

“Нагадаємо, ці три інформаційні канали, акціонери яких пов’язані з партією “Європейська солідарність”, за вказівкою влади вимкнули з ефіру цифрового телебачення Т2“, – зазначається у статті.

Зараз Збройні сили України мають найбільшу підтримку українців, а отже, бренд “Армія ФМ” потенційно може стати надійною базою для нового патріотичного каналу.

Водночас, як наголошує “Детектор медіа”, є запитання щодо того, наскільки правомірно створювати ще один державний канал (навіть якщо він матиме не цифрову, а супутникову ліцензію) і чи відповідає це нормам закону “Про медіа”, який набуває чинності 31 березня.

У цьому законі є стаття 125, присвячена медіа Міністерства оборони. У ній ідеться про право засновувати друковані та онлайн-медіа, а також про право створювати “суб’єкти у сфері аудіовізуальних медіа для задоволення інформаційних потреб населення територій з особливим режимом мовлення”, діяльність яких здійснюється на підставі дозволу на тимчасове мовлення.

Як зазначив член робочої групи, яка працювала над законом “Про медіа”, заступник директора Центру демократії та верховенства права Ігор Розкладай, “якщо вони отримають ліцензію, то за пів року виникне проблема зі структурою власності”. Адже за новим законом, Міноборони може отримати лише тимчасові дозволи, які надаються тільки на ефірне наземне мовлення, а не на супутник.

Водночас виконавча директорка Національної асоціації медіа Катерина М’ясникова пояснила, що оскільки закон “Про медіа” ще не набув чинності, Нацрада розглядатиме це питання за старим законодавством, яке не забороняє Міноборони отримати таку ліцензію. Однак, за її словами, після набуття новим законом чинності МОУ впродовж шести місяців повинне буде або здати ліцензію, або вийти зі складу засновників каналу.

Читайте також:
В Україні стартує великий інформаційний телеканал, на якому підозріло багато людей “від Медведчука”. Але є й Бенюк

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна