РФ втратила в Україні 15 одиниць танків Т-90М “Прорив”, який окупанти називають “непереможним”, серійне виробництво цих танків через санкції перейшло у поштучне.
Про це в четвер, 16 березня, заявив представник Центру досліджень трофейного та перспективного озброєння та військової техніки Генерального штабу ЗСУ старший лейтенант Андрій Рудик.
“Санкції перетворили виробництво Т-90М із серійного на поштучне. За даними з відкритих джерел, РФ мала на озброєнні лише 100 одиниць такої техніки напередодні широкомасштабної агресії проти України”, – сказав Рудик, його цитує “Інтерфакс-Україна”.
За його словами, без іноземних комплектувальних “цей танк неможливо не тільки серійно виробляти, він стає погіршеною версією радянського Т-72Б”.
“Міфи про так звану непереможність і досконалість Т-90М і самодостатність, високотехнологічність російського танкобудівництва розбилися об незламність ЗСУ. На сьогодні ЗС РФ втратили в Україні 15 одиниць Т-90М, і це йдеться лише про ті випадки, які були зафіксовані на фото або відео”, – наголосив Рудик.
У Генштабі ЗСУ не виключають, що окупанти втратили набагато більше одиниць зазначеної техніки. Наразі противник практично не використовує Т-90М під час ведення бойових дій.
Водночас РФ продовжує шукати варіанти обходу санкцій для виробництва нових і ремонту старих одиниць Т-90М, додали в Генштабі.
У Силах оборони України зазначили, що ворог змушений розконсервувати старі танки Т-62 і Т-72, на яких відсутній навіть динамічний захист. Однак Москва має значні запаси цих старих радянських танків.
“РФ намагається компенсувати якість кількістю. Хоча старі радянські танки стають легкою мішенню для наших захисників”, – сказав Рудик.
У Генштабі заявили, що Т-90М – “верхня межа того, що зміг витягнути російський ВПК із радянських розробок”.
Т-90М “Прорив” – основний бойовий танк, прийнятий на озброєння ЗС РФ у 2020 році.
Читайте також:
На Харківщині ЗСУ захопили найновіший танк РФ Т-90М “Прорив”
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!