РФ скоїла в Україні безліч воєнних злочинів, за які треба судити. Але не геноцид, – слідча комісія ООН

доповнено

Російська влада вчинила широкий спектр порушень міжнародного права у сфері прав людини та міжнародного гуманітарного права в різних регіонах України, і багато з них є воєнними злочинами.

Про це йдеться у звіті Незалежної міжнародної комісії ООН із розслідування порушень в Україні, оприлюдненому на пресконференції в четвер, 16 червня.

До таких воєнних злочинів належать напади на цивільних осіб та на об’єкти енергетичної інфраструктури, навмисні вбивства, незаконне позбавлення волі, катування, зґвалтування та інші види сексуального насильства, а також незаконне переміщення і депортація дітей.

“Докази комісії свідчать, що у взятих під свій контроль районах російська влада вчинила навмисні вбивства цивільних осіб або осіб, які не беруть участі в бойових діях, що є воєнним злочином і порушенням права на життя”, – заявили в комісії ООН, яку цитує “Інтерфакс-Україна”.

Крім цього, росіяни вчиняли напади з застосуванням зброї вибухової дії в населених районах, що є однією з головних причин жертв серед цивільного населення.

“Комісія була вражена масштабами руйнувань, які вона побачила під час своїх поїздок”, – зазначають розслідувачі.

За їхнім висновком, хвилі нападів РФ на енергетичну інфраструктуру України з 10 жовтня 2022 року можуть бути прирівняні до злочинів проти людяності.

Комісія рекомендує розслідувати всі порушення і злочини та притягувати винних до відповідальності і на національному, і на міжнародному рівнях. Вона закликає до всеосяжного підходу до відповідальності, який передбачає і кримінальну відповідальність, і право жертв на встановлення істини, репарації.

При цьому голова комісії Ерік Мьосе заявив на пресконференції, що наразі в розслідуванні порушень прав людини в Україні не знайдено доказів скоєння Росією геноциду.

“Ми не виявили, що в Україні був геноцид”, – сказав Мьосе.

При цьому він додав, що комісія вивчає докази, оскільки є “деякі аспекти, які можуть викликати питання” про можливий геноцид.

Для підготовки доповіді комісія відвідала 56 населених пунктів та опитала 348 жінок і 247 чоловіків. Слідчі комісії проінспектували місця руйнувань, поховань, місця тримання під вартою і заподіяння тортур, а також залишки зброї, ознайомившись із великою кількістю документів і доповідей.

Читайте також:
Коаліція за створення спецтрибуналу для рашистів зросла до 32 країн

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна