У Мін’юсті розповіли, скільки коштує утримання російських військовополонених і як їх “катують”

На утримання одного російського військовополоненого Українська держава витрачає близько 10 тисяч гривень на місяць.

Про це розповіла заступниця міністра юстиції Олена Висоцька в інтерв’ю “Укрінформу“.

Раніше Мін’юсті говорили про 3 тисячі гривень на місяць на утримання одного російського військовополоненого. Проте, як пояснила Висоцька, в цю суму входять лише витрати на харчування і комунальні послуги.

“Торік нам було важко відповідати на це питання, бо кількість військовополонених постійно змінювалася, і складно було вирахувати певну суму.

Є витрати на одяг, медичне забезпечення, їжу, комунальні послуги, а також – на облаштування місця тримання, персонал, охорону.

Тож коли ми говорили про 3 тисячі гривень на місяць на утримування одного російського військовополоненого, то враховували витрати на харчування й комунальні послуги. Це був дуже грубий підрахунок і некоректний, оскільки в суму не врахували оплату праці персоналу, охорони, конвою тощо.

Тож якщо говорити про більш-менш нормально прораховану вартість утримання полоненого в таборі за підсумками 2022 року, з урахуванням забезпечення табору, з податками, зарплатами, комунальними витратами, – ця сума складає близько 10 тисяч гривень на одного полоненого в місяць”, – зазначила заступниця міністра.

Вона також наголосила, що Україна створила для російських полонених умови, які повністю відповідають вимогам Женевської конвенції.

І навіть більше, конвенція “не така конкретна, як хотілося б”.

“Наприклад, [Женевською конвенцією] передбачається зв’язок військовополонених із рідними через листи. Натомість ми запропонували IP-телефонію, що зручніше і швидше, ніж писати листа”, – зауважила Висоцька.

“Ми з першого дня були абсолютно відкритими і до Місії ООН, і до Міжнародного комітету Червоного Хреста, і до будь-яких міжнародних організацій, які мають мандати роботи з військовополоненими або із затриманими, звинуваченими у державній зраді. Дозволяли відвідувати військовополонених і міжнародним журналістам. Нам принципово, щоб вони побачили, в яких умовах утримуються російські військовополонені в Україні та як до них ставляться, щоб закарбували собі в пам’яті, а ще краще – на міжнародних платформах, що Україна відрізняється від Росії. І хоч як би нам було важко, ми нормально ставимося до російських військовополонених і нормально утримуємо ворогів”, – додала заступниця міністра.

Водночас, за її словами, Моніторингова місія ООН у рекомендаціях уряду України зауважила, що в утриманні російських військовополонених “дуже багато публічності, яка порушує їхнє право”.

“Але ми вважаємо, що відкритість та публічність – це агітація нормального ставлення до полоненого, щоб вони легше здавалися в полон. Легша здача в полон російського військового – це безпека нашого воїна на полі бою”, – зазначила чиновниця.

Вона також розповіла, що Україна запрошувала відвідати табір російських військовополонених уповноважену з прав людини в РФ Тетяну Москалькову, але та поки що не приїхала.

Попри добрі умови утримання, російські полонені скаржаться на “тортури” в українському полоні. Зокрема, “катуванням” вони називають хвилину мовчання за загиблими внаслідок російської агресії в Україні, яка оголошується щодня о 9-й ранку, а після неї – лунає Гімн України.

Ще одним прикладом “катування” у скаргах росіян стали розвішені в установі, де їх утримують, плакати  з зображенням українських гетьманів та їхньою біографією.

Читайте також:
Журналістів пустили до російських військовополонених у колонію на заході України. ФОТОРЕПОРТАЖ

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна