Незважаючи на війну, до Києва повернулося концертне життя ℗

26 лютого 2022 року ми з друзями мали йти на концерт. Виступу улюбленого американського стендап-виконавця в Києві чекали майже два роки – квитки взяли ще на початку 2020-го. І, як навмисне, тоді буквально напередодні концерту був запроваджений “ковідний” карантин. Через який ми всі надовго опинилися замкненими в чотирьох стінах. Який там стендап – тоді і в магазин-то було непросто потрапити.

Виступ, звісно, скасували. Але організатори пообіцяли, що після завершення карантину наш улюблений комік обов’язково приїде до Києва, а квитки залишаються дійсними. І от, коли до довгоочікуваної події залишалося два дні, зранку 24 лютого ми прокинулися від вибухів. Одразу стало зрозуміло, що про приїзд американця знову можна забути.

Чесно кажучи, в той день здавалося, що жодних нормальних концертів у нашому місті взагалі не буде вже ніколи. І замість гугл-запитів “концерти в Києві” нас чекають хіба що “концерты Киев” у виконанні якогось Газманова чи “Любе”…

Проте завдяки Силам оборони й непереможному українському народу сьогодні, через рік після того страшного ранку, розважальна афіша Києва знову вражає кількістю заходів: тут вам і виступи поп-, рок- та етномузикантів, і театральні вистави та комік-шоу, й опера та балет, концерти класичної музики тощо.

Щоправда, тепер перед любителями розважитися після важкого робочого дня (таких, як ми з друзями), постає інше питання. Чи етично “запалювати” в нічному клубі або реготати від жартів стендапера в той час, коли у країні тривають бойові дії й на фронті гинуть люди?

У психологів відповідь на це питання однозначна: під час такого жорсткого стресу, яким для всіх нас є повномасштабна війна, вкрай важливо зберігати психічну рівновагу. Адже для забезпечення потужної роботи війська необхідний міцний і морально стабільний тил. А “тиловикам”, якими є більшість із нас, втримати свою “зозульку” на місці допомагає саме можливість хоч інколи відволіктися. І розслабитися, в тому числі й за допомогою розваг.

До речі, майже всі організатори концертів і вистав зараз перераховують частину прибутку з продажу квитків на ЗСУ.

А чимало виконавців не лише волонтерять на потреби військових, а й виступають перед бійцями. Або самі служать у Теробороні, наприклад. Тож якщо вам усе-таки “муляють” розваги в такий непростий час, але відволіктися просто фізично необхідно – перш ніж придбати квитки на концерт, переконайтеся, що його дають “правильні” виконавці.

Втім, інших в Україні, на щастя, зараз фактично й не залишилось.

До речі, наш американський стендап-комік до Києва так і не приїхав. Але обіцяє обов’язково зробити це після перемоги України й завершення війни.

Що ж, ми почекаємо. Адже ми віримо, що перемога буде скоро. А поки що в концертній афіші столиці нашої незламної столиці вистачає виступів і вітчизняних виконавців. З якими нам робити одну справу: наповнювати бюджет країни й донейтити на Сили оборони.

Матеріал публікується на правах реклами ℗


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]