УІНП оголосив збір свідчень про людяні й мужні діяння під час війни

У перші роковини широкомасштабного вторгнення РФ Український інститут національної памʼяті започаткував збір свідчень про праведні, людяні та мужні діяння, здійснені під час російсько-української війни.

Про це йдеться в повідомленні УІНП у п’ятницю, 24 лютого.

“Після 24 лютого 2022 року поряд із відчайдушним героїзмом військових інформаційний простір був сповнений розповідями про цивільних українців, які в надзвичайно складних обставинах широкомасштабної агресії та окупації демонстрували мужність і людяність. Памʼятаємо, як мирні жителі голіруч зупиняли військову техніку окупантів, як ризикували життям, щоб передати інформацію нашим воїнам чи врятувати життя інших, як херсонці та енергодарці виходили на протести перед озброєними росіянами – і це лише кілька прикладів.

Важливо, щоб після перемоги у війні з російським агресором, в історії були зафіксовані не лише воєнні злочини окупантів та спричинені ними трагедії, а й вияви людяності та мужності українців, які зміцнюють наше суспільство”, – зазначили в Інституті нацпам’яті.

Оголошуючи збір свідчень, в УІНП зазначили, що беруть до уваги весь період війни, починаючи з 2014 року.

Ідеться про факти допомоги, порятунку та мужніх вчинків, здійснених цивільними на окупованій чи прифронтовій території.

“На першому етапі проєкту Інститут збиратиме, аналізуватиме, систематизуватиме та зберігатиме ці історії. Також ми передбачаємо оприлюднення зібраних матеріалів (за згодою).
Запрошуємо медіа, громадські організації, освітні заклади, органи місцевої влади та громадян надавати інформацію для проєкту”, – закликали в УІНП, вказавши правила подачі матеріалу.

Інформацію для проєкту УІНП приймає за електронною адресою: [email protected],
на поштову адресу: вул. Липська, 16, Київ, 01021.

За потреби додаткову інформацію можна дізнатися за телефоном: 050 986 84 08
Координатор проєкту – Богдан Короленко

Читайте також:
У Харкові пам’ятник Пушкіну обклали мішками з піском, бо так рекомендував УІНП, – міськрада

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна