Прем’єри Нідерландів і Швеції відвідали Київську школу економіки та зустрілися зі студентами

Під час візитів в Україну іноземні лідери не тільки зустрічаються з колегами-політиками, а й відвідують провідні навчальні заклади Києва та проводять бесіди з молоддю. Так, днями у Київській школі економіки побували глави урядів Нідерландів і Швеції.

“17 лютого прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте відвідав Київську школу економіки, де більше години спілкувався зі студентами про військові злочини, репарації, військову допомогу, відновлення зруйнованих війною міст та значення освіти у повоєнні відбудові”, – повідомили в KSE.

Прем’єр Рютте побував у KSE після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським. Одночасно в KSE відбулася зустріч міністра внутрішніх справ Ігора Клименка та міністерки міжнародної торгівлі та розвитку співробітництва Нідерландів Лісьє Схрейнемахер, де обговорювали стратегічні питання партнерства між двома країнами.

Рютте почав свій візит із вшанування пам’яті загиблих випускників KSE, які боронили Україну зі зброєю під час повномасштабного вторгнення, та рейсу MH17, що був збитий російськими військами 2014 року.

Глава уряду Нідерландів ще раз чітко заявив про свою підтримку України, а її перемогу над країною агресором назвав “безсумнівною”.

“Пан Рютте висловив захоплення мужністю українського народу та енергією, яку українці докладають, щоб отримати членство в НАТО, навіть під час війни: «Військові, вище керівництво, населення в цілому, ви неймовірні, сміливі та чудовий приклад для решти світу».
Прем’єр-міністр також закликав студентів брати активну участь у майбутньому своєї країни, сказавши: «Ви всі – наступна група лідерів цієї країни. Це одна з причин, чому я хотів бути тут, щоб сказати вам це і побажати вам удачі та успіху, тому що ваша країна, потребує вас і чекає, поки ви закінчите навчання»”, – ідеться в повідомленні KSE.

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон у KSE

15 лютого прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон відвідав KSE під час свого першого візиту в Україну на цій посаді. Він спілкувався зі студентами та говорив з ними на тему безпеки, майбутнього ЄС та НАТО, інвестицій в Україну, а також майбутнього української економіки і всього світу.

У зустрічі також взяв участь Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг.

Голова благодійного фонду KSE Світлана Денисенко зустріла шведського прем’єр-міністра на кампусі університету, щоб привітати делегацію та подякувати уряду Швеції за багаторічну підтримку спільноти KSE.

Ректор університету Тимофій Брік модерував розмову прем’єр-міністра зі студентами і підкреслив важливу роль шведських університетів та наукових установ у підтримці українських вчених, зокрема у підтримці програм та досліджень KSE.

Під час зустрічі студенти ставили запитання щодо глобальної безпеки, гуманітарної та військової підтримки України, членства в Європейському Союзі та НАТО, питань міжнародних санкцій проти Росії.

Прем’єр-міністр Крістерссон підкреслив, що його країна усвідомлено рухається до вступу в НАТО після довгих років позаблокового статусу. “Після повномасштабного вторгнення до України ми зрозуміли, що не можна бути нейтральним між злом і демократією. Це раптом стало настільки очевидним для шведського народу, що, окрім спроб допомогти вам, НАТО стало відповіддю на питання безпекової політики Швеції”, – сказав він.

Прем‘єр також підкреслив, що Україна повинна виграти цю війну, а Росія повинна її програти, і народ Швеції намагаємося зробити все можливе, щоб допомогти не тільки на словах, але й військовою допомогою.

“Я дуже сподіваюся, що Україна стане членом ЄС якомога швидше”, – наголосив прем’єр-міністр Швеції.

Читайте також:
Швеція не проти надати Україні винищувачі Gripen, але чекає коаліції

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна