ООН отримала запит на $5,6 млрд для допомоги постраждалим від війни в Україні

Із наближенням роковин повномасштабної війни РФ проти України Управління ООН з координації гуманітарних справ (УКГС ООН) та Агенція ООН у справах біженців (УВКБ ООН) звернулися з проханням виділити 5,6 млрд доларів США “для полегшення страждань мільйонів людей”.

Про це в день подачі звернення, 15 лютого, повідомляє УКГС ООН.

За Планом гуманітарного реагування для України, який об’єднує понад 650 партнерів, здебільшого українських організацій, потрібно $3,9 млрд, щоб забезпечити 11,1 мільйона людей в Україні харчовими продуктами, медичною, грошовою та іншою життєво необхідною підтримкою.

Для Плану реагування для допомоги біженцям з України потрібно залучити $ 1,7 млрд. Цього року цей план включає 10 країн, що прийняли біженців, — Болгарію, Естонію, Латвію, Литву, Молдову, Польщу, Румунію, Словаччину, Угорщину і Чеську Республіку — та близько 250 партнерів, більш ніж половину яких становлять національні партнери. Завдяки цим коштам буде надано допомогу 4,2 мільйона українських біженців та громадам у країнах, що їх приймають.

“Гуманітарна ситуація в Україні швидко погіршилася у 2022 році внаслідок ескалації 8-річного конфлікту на сході країни у повномасштабну війну після вторгнення Російської Федерації. Внаслідок надзвичайних руйнувань та спустошень близько 40 % населення України наразі потребують гуманітарної допомоги та захисту. Через війну багато людей були змушені виїхати з України, що спричинило гуманітарну кризу такого масштабу, якої в Європі не спостерігалось протягом десятиліть”, – ідеться в повідомленні УВКГС Організації Об’єднаних Націй.

“Майже рік потому війна продовжує щодня спричиняти смерті, руйнування та переміщення людей у приголомшливих масштабах”, — сказав Мартін Гріффітс, заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань та Координатор надзвичайної допомоги.

“Ми продовжимо надавати перевагу допомозі людям, які потребують її найбільше, та підтримці місцевих органів влади та організацій громадянського суспільства, самовіддана праця яких є постійним натхненням, — додав Гріффітс. — Ми маємо зробити все можливе, щоб дістатись найбільш важкодоступних громад, зокрема поблизу лінії фронту. Страждання українського народу все ще не припиняються, і мешканці України потребують міжнародної підтримки”.

“Країни, що прийняли біженців, надали неймовірну підтримку щодо надзвичайної ситуації в Україні, за потужної провідної ролі державних органів, безпрецедентної солідарності з боку приймаючих громад та неймовірних зусиль громадянського суспільства, зокрема місцевих громадських організацій та об’єднань самих біженців і організацій місцевих громад”, — сказав Філіппо Ґранді, верховний комісар ООН у справах біженців.

“Європа довела, що здатна на рішучі спільні дії для допомоги біженцям, — додав Ґранді. — Біженців не лише прийняли, але й надали їм тимчасовий захист з правом працювати, отримувати послуги та бути залученими до національних систем підтримки. Але ми не повинні сприймати таке реагування, гостинність приймаючих громад як належне. Потрібно продовжувати міжнародну підтримку та солідарність доти, доки біженці не зможуть безпечно та гідно повернусь додому, що повинно залишатись пріоритетом”.

Довідка від УКГС ООН

З початку війни гуманітарні організації України доклали великих зусиль для збільшення допомоги у всіх регіонах країни. Майже 16 мільйонів людей в Україні отримали допомогу ти послуги із соціально-правового захисту в 2022 році, в тому числі в районах поза урядовим контролем. Гуманітарні організації також надали грошову допомогу 6 мільйонам людей, що також сприяло відновленню місцевої економіки.

У 2022 році року партнери за Планом реагування для допомоги біженцям забезпечили соціально-правовий захист і допомогу мільйонам біженців з України. Зокрема понад 1,1 млн людей одержали підтримку у сфері захисту і понад 609 тис. дітей отримали послуги захисту дітей. Майже 1 мільйон людей одержали підтримку в натуральній формі, та більш ніж  885 тис. людей отримали термінову грошову допомогу для задоволення своїх основних потреб.

У 2023 році завдяки спільним зусиллям та продовженню підтримки у межах цих планів партнери в Україні та сусідніх країнах нададуть послуги у сфері захисту мільйонам людей в Україні та країнах, що прийняли біженців з України. Зокрема будуть надані послуги у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, захисту дітей, послуги щодо запобігання та реагування на випадки гендерно зумовленого насильства, підтримка з житлом, забезпечення основних потреб і грошова допомога.

Нагадаємо, раніше в ООН заявили, що через війну допомоги потребує майже 40% населення України.

Читайте також:
Росія що два тижні відхиляє запит ООН на роботу за лінією фронту, – координаторка

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна