Верховна Рада може заборонити народним депутатам поширювати інформацію про пленарні засідання під час дії воєнного стану раніше, ніж через одну годину після їх закриття.
Відповідний проєкт закону №9005 зареєстрований у парламенті 9 лютого, пише “Детектор медіа“.
Серед ініціаторів законопроєкту – все керівництво ВР (спікер Руслан Стефанчук, його заступники Олександр Корнієнко і Олена Кондратюк). А також довга низка нардепів, переважно з фракції “Слуга народу”, але не тільки (є також представники “Батьківщини”, колишньої ОПЗЖ в особі Нестора Шуфрича тощо).
“Під час дії воєнного стану в Україні народному депутату забороняється поширювати в будь-який спосіб інформацію про час, місце, перебіг і результати проведення (продовження) пленарного засідання раніше ніж через одну годину після закриття цього пленарного засідання або оголошення перерви у триваючому пленарному засіданні”, — йдеться в тексті законопроєкту.
У разі порушення нардепом вимог регламенту Рада без обговорення може позбавити парламентаря права брати участь у пленарних засіданнях на строк до п’яти днів. За ці дні йому не нараховуватимуть заробітну плату та інші виплати, пов’язані з виконанням депутатських повноважень.
Як відомо, після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року засідання Верховної Ради з міркувань безпеки проходять у закритому режимі.
У кулуарах Ради розташований парламентський пресцентр, також там є кілька майданчиків для брифінгів. Однак від початку повномасштабного вторгнення Росії, журналісти не мають доступу до роботи у будівлі парламенту.
У вересні 2022 року заступниця голови Верховної Ради Олена Кондратюк повідомила, що у Києві буде відкрито альтернативний пресцентр для роботи парламентських журналістів і висвітлення діяльності парламенту.
Наразі ж найшвидше про ухвалені на засіданнях ВР рішення ЗМІ та громадськість дізнаються передусім із соцмереж деяких народних депутатів, зокрема представника “Голосу” Ярослава Железняка та Олексія Гончаренка з “Євросоліданості”.
Днями їх обох за “синдром гострого нетримання інформації” розкритикувала нардепка від “СН” Мар’яна Безугла, закликавши “припинити хайп під час війни і за рахунок війни”. Безугла також зазначена серед співавторів законопроєкту.
Читайте також:
“Узурпація для самопіару”: Рада дозволила телеканалу “Рада” не транслювати засідання парламенту
Проєкт “Зберегти Україну” реалізується за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!
“Новинарня“ – український ньюзрум. Без фейків. В курсі важливих подій.
Ми пишемо насамперед про війну з російськими окупантами; про Збройні сили та їх розбудову; про армію і військових, силовиків і ветеранів, мобілізованих/демобілізованих, переселенців та їх проблеми; про життя на українському Донбасі й окупованих теренах; безпекові проблеми. Не оминаємо інші варті уваги події в Україні та світі.
У 2022-2023 роках “Новинарня” працює за інституційної підтримки за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Зміст наших матеріалів не обов’язково відображає офіційну позицію EED, а є виключною відповідальністю наших авторів.
Контакти
news @ novynarnia.com
contact @ novynarnia.com
Facebook
https://www.facebook.com/Novynarnia
Twitter
https://twitter.com/Novynarnia
Телеграм
https://t.me/Novynarnia
Instagram
https://www.instagram.com/novynarnia/
Приєднуйтеся до наших сторінок, коментуйте, оцінюйте, пропонуйте цікаві теми.
Долучайтеся до числа наших патронів на платформі Patreon
При передруку гіперпосилання на “Новинарню” обов’язкове в першому-другому реченні
Головний редактор: Дмитро Лиховій
Запрошуємо до співпраці партнерів, однодумців та рекламодавців
e-mail: contact @ novynarnia.com