Понад 60% втрат під час війни спричинені артилерією, – ЗСУ

Більше, ніж 60% втрат під час війни спричинені артилерією.

Про це на брифінгу в Military Media Center у четвер, 9 лютого, повідомив представник Центру досліджень трофейного та перспективного озброєння та військової техніки Генерального штабу Збройних Сил України старший лейтенант Андрій Рудик.

“З кожним століттям існування людства артилерія впевнено виборювала статус найбільш руйнівної зброї. Починаючи з другої половини ХІХ століття, артилерійське озброєння досягло не лише здатності за короткий час не залишати каменя на камені від населених пунктів, а й змінювати природний ландшафт, стираючи ліси та перетворюючи рівнини на місячний пейзаж. Про людське тіло не доводиться навіть і говорити. Війна, як форма протистояння, перетворилася на війну артилерій”, – сказав офіцер.

Представник дослідного Центру навів кілька промовистих фактів результатів застосування артилерійського озброєння: понад 60% втрат під час війни спричинені артилерією; за півтора року облоги Сараєва артилерією було повністю знищено 35 тис. будівель; північнокорейська артилерія за одну годину стрільби може вбити та поранити 200 тис. людей.

“Якщо перші дві тези стосуються кількості загиблих та руйнувань, спричинених артилерійським озброєнням у війнах минулого, то третя — є продуктом аналізу і спробою передбачити наслідки використання артилерії у війні ХХІ століття на прикладі протистояння Північної та Південної Кореї”, — зауважив Андрій Рудик.

За його словами, всупереч численним прогнозам щодо домінування повітряної складової у конфліктах майбутнього, артилерія продовжує залишатися якщо не вирішальним, то основним фактором у веденні бойових дій.

Читайте також:
“Зоопарк” 155-го калібру. Огляд нової артилерії, яка воює за Україну

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна