автор: Марина Ткачук
Київ – Луцьк
фото: “Новинарні” та надані медцентром реабілітації учасників бойових дій Луцької територіальної громади
відео: Костянтина Гомона, монтаж Андрія Ігнатенка
Цей медцентр у Луцьку починав свою роботу у 2016 році з відкриття кабінету психологічної реабілітації для учасників бойових дій. А сьогодні це потужний комплексний медичний заклад, де щодня надають допомогу близько 200 пацієнтам.
Відео:
Луцький медичний центр реабілітації учасників бойових дій спеціалізується на двох основних напрямках: захворювання опорно-рухового апарату і неврологічний. Тут надають допомогу всім, хто цього потребує, і не лише мешканцям міста та області – адже пакет послуг з реабілітації є безкоштовним та покривається в повному обсязі з коштів Національної служби здоров’я. У пріоритеті – військовослужбовці та учасники бойових дій.
Виконувач обов’язків директора Медичного центру реабілітації учасників бойових дій Луцької територіальної громади Ігор Гнетньов – у минулому ветеран війни в Афганістані, служив на тій радянській війні як санінструктор. Із 2014 року став військовим медиком у зоні АТО, впроваджував тактичну медицину в полку “Азов”. Пан Ігор добре знає з досвіду, що може чекати людину після участі в бойових діях без належної фізичної та психологічної реабілітації. Відтак Гнетньов був одним із тих, хто створював цей центр у Луцьку, з урахуванням власного шляху у війську та на війні.
Ортопеди-травматологи, ерготерапевти, реабілітологи, невропатологи, психологи та психіатри, терапевти мовлення, логопед – команда центру працює комплексно і допомагає впоратися із багатьма проблемами, які виникають у поранених бійців. Працюють фахівці також із сім’ями військовослужбовців.
Поранених у боях хлопців у буквальному сенсі ставлять на ноги, допомагають розробляти їм і великі суглоби, і дрібну моторику. Вчать побутовій адаптації після ампутацій чи новим реаліям життя в інвалідному візку. Допомагають повернути втрачені навички або набути нові. Навіть елементарні, на перший погляд, дії – такі, як застібання гудзиків чи взування черевиків – після поранень та тривалого лікування даються багатьом хлопцям нелегко і потребують практики. У Луцьку працюють і над цим.
У центрі дбають також і про ментальне здоров’я бійців та їхніх близьких. Ігротерапія, басейн, цікаве дозвілля (екскурсії, сплави на байдарках чи гончарство) – це теж запорука одужання. Хлопцям та їхнім рідним допомагає ціла команда психологів та психіатрів. Крім того, допомогу надають і родинам загиблих солдатів.
Нині центр реабілітації перевантажений, усі 20 стаціонарних ліжок заповнені. Адже до центру приїжджають поранені військовослужбовці з інших регіонів, де подібних закладів досі не створено. Багато з них мають мінно-вибухові поранення, контузії, втрачені кінцівки та ПТСР (посттравматичний стресовий розлад). Також до центру привозять поранених бійців із місцевих військових госпіталів: удень вони проходять необхідні процедури, а увечері повертаються назад до стаціонару в медзакладі.
Фотогалерея:
“Більшість людей уявляють реабілітацію як відпочинок у лісочку, максимум – санаторій із масажем, – каже Ігор Гнетньов. – Але саме поняття реабілітації – це відновлення можливостей, які були втрачені через хворобу чи травму”.
Лікар Гнетньов переконаний: в Україні є гостра потреба в таких закладах, як їхній у Луцьку. Адже колосальна кількість військових, які зараз проходять війну, потребуватиме тривалої та комплексної допомоги.
Читайте також:
Президент Євроради відвідав українських військових у реабілітаційному центрі в Києві
Абсолютна більшість українців уже вважають ветеранами людей молодого і середнього віку
Проєкт “Зберегти Україну” реалізується за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!
“Новинарня“ – український ньюзрум. Без фейків. В курсі важливих подій.
Ми пишемо насамперед про війну з російськими окупантами; про Збройні сили та їх розбудову; про армію і військових, силовиків і ветеранів, мобілізованих/демобілізованих, переселенців та їх проблеми; про життя на українському Донбасі й окупованих теренах; безпекові проблеми. Не оминаємо інші варті уваги події в Україні та світі.
У 2022-2023 роках “Новинарня” працює за інституційної підтримки за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Зміст наших матеріалів не обов’язково відображає офіційну позицію EED, а є виключною відповідальністю наших авторів.
Контакти
news @ novynarnia.com
contact @ novynarnia.com
Facebook
https://www.facebook.com/Novynarnia
Twitter
https://twitter.com/Novynarnia
Телеграм
https://t.me/Novynarnia
Instagram
https://www.instagram.com/novynarnia/
Приєднуйтеся до наших сторінок, коментуйте, оцінюйте, пропонуйте цікаві теми.
Долучайтеся до числа наших патронів на платформі Patreon
При передруку гіперпосилання на “Новинарню” обов’язкове в першому-другому реченні
Головний редактор: Дмитро Лиховій
Запрошуємо до співпраці партнерів, однодумців та рекламодавців
e-mail: contact @ novynarnia.com