На “друге” Водохреще предстоятель ПЦУ Епіфаній вдруге відслужив у Лаврі. ВІДЕО

Предстоятель Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній вдруге після 7 січня провів богослужіння в Успенському соборі Києво-Печерської лаври – з нагоди свята Богоявлення (Водохреща) за юліанським календарем.

Богослужіння розпочалося о 9-й годині ранку і тривало три години.

Як повідомляє “Укрінформ“, на службу до Успенського собору прийшли близько двох сотень вірян.

У зв’язку з воєнним станом під час служби діяли посилені заходи безпеки.

“Ми бачимо, як багато зла є в навколишньому світі. Як багато горя і страждань воно приносить. Бажаю всім нам, дорогі брати і сестри, з допомогою божою досягати успіху в боротьбі зі злом… Сьогодні ми вже вдруге звершуємо божественну літургію в цьому соборному храмі Печерської лаври. В часи великого горя та страждань, які принесла в наш спільний дім війна, розв’язана проповідниками ідеології “русского міра”. Ми бачимо в цих служіннях знак духовної втіхи, божого благовоління та натхнення на подальшу працю з оновлення цієї святині. Молімося за нашу Печерську Лавру та за її оновлення”, – сказав Епіфаній під час богослужіння.

Відео:

Як писала “Новинарня“, 7 січня 2023 року, в день святкування Різдва Христового за юліанським календарем, предстоятель ПЦУ Епіфаній уперше провів богослужіння в Києво-Печерській лаврі. Це стало можливим після того, як держава повернула у свою власність Свято-Успенський собор і Трапезну церкву, що раніше перебували в оренді у так званої “УПЦ МП” (РПЦ в Україні).

Контекст

4 січня стало відомо, що 7 січня 2023 року митрополит Київський і всієї України (помісна ПЦУ) Епіфаній звершить святкову різдвяну службу в Успенському соборі Києво-Печерської лаври, що перебуває в державній власності.

Це стало можливим після того, як 1 січня для так званої “УПЦ МП” був закритий доступ до Верхньої лаври через завершення терміну оренди двох храмів – головного Свято-Успенського собору та Трапезного храму Феодосія і Антонія Печерських.

31 грудня 2022 року відбулися останні богослужіння московської церкви в Успенському соборі і Трапезному храмі, якими користувалася “УПЦ МП” після отримання їх в “безстрокову” оренду за часів Януковича.

Намісник Лаври митрополит “УПЦ МП” Павло (Лебідь), який перебуває під санкціями, закликав президента Володимира Зеленського не забирати в їхньої церкви храми на території Лаври, які були в неї в оренді. Він записував відеозвернення, скаржився, однак відповіді від глави держави не дочекався. Натомість державна комісія підписала акт про повернення храмів у користування балансоутримувача.
Надалі “УПЦ МП” заявила, нібито митрополит Епіфаній не має дозволу на службу в Успенському соборі Києво-Печерської лаври.

Перед цим 1 грудня Рада нацбезпеки і оборони України ухвалила рішення із вказівкою уряду “внести у двомісячний строк на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації релігійних організацій”.

Президент Володимир Зеленський заявив про потребу відновити “духовну незалежність” України та ввів у дію рішення РНБО. Він сказав, що за результатами засідання РНБО має бути проведена перевірка наявності правових підстав і дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Президент запровадив санкції проти намісника Києво-Печерської лаври Павла Лебедя (архієрея УПЦ МП), колишнього нардепа Вадима Новинського – куратора РПЦ в Україні, митрополита Антонія (Паканича) тощо.

В останні два місяці 2022 року СБУ проводила багато обшуків у приміщеннях так званої УПЦ Московського патріархату в Києві та регіонах. У ході цих обшуків виявляють проросійську літературу, велику кількість готівки російськими рублями тощо.
Перед тим Служба безпеки України виявила десятки ворожих агентів серед священників УПЦ МП.

27 грудня Конституційний Суд визнав конституційним закон про перейменування “УПЦ” – так, аби зазначався її російський центр.

Наприкінці грудня соціологи встановили, що санкції проти “УПЦ МП” підтримують три чверті українців.

Багато парафій та вірян ПЦУ вже відзначили Різдво 25 грудня за григоріанським (новоюліанським) календарем.

Читайте також:
“Нинішньою подією ми зобов’язані мужності українського війська”. Повний текст виступу глави ПЦУ Епіфанія в Лаврі

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна