Слідком РФ заявив, що взявся розслідувати геноцид українців у Маріуполі. Але справи повідкривали на офіцерів ЗСУ та НГУ

Слідчий комітет Росії заявив, що після взяття Маріуполя під контроль РФ у місті було виявлено понад три тисячі тіл загиблих мирних жителів, звинувачення за це адресовано представникам українського командування.

Про це йдеться в пресрелізі російського відомства у п’ятницю, 30 грудня.

Зазначається, що голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін провів у Маріуполі оперативну нараду “штабу з розслідування злочинів”, які в РФ приписують українським військовим, ігноруючи те, що війну і руйнування міст почала саме Росія.

Росіяни стверджують, що сили і засоби оборони в Маріуполі розподіляли офіцери з 12-ї бригади Нацгвардії України, до складу якої входив і полк “Азов”, а узгоджений план дій передбачав розбивку міста на сектори з індивідуальною зоною відповідальності (А, В, С і D).

СК РФ стверджує, що російські війська організовували гуманітарні коридори через сектор “А”, а бійці Нацгвардії України “штучно створювали завади евакуації мирного населення з міста” – і мирні жителі “стали живою мішенню”.

“Тільки у квітні 2022 року на залишених українськими військами позиціях було виявлено тіла 51 мирного жителя, а вже після повного визволення та обстеження міста їхня кількість становила понад три тисячі (…). Збиток від їхніх протиправних дій, що виразилися в навмисному використанні міста і його цивільної інфраструктури у військових цілях, склав понад 176 млрд рублів”.

СК РФ порушив кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 356 КК РФ щодо:

  • головнокомандувача Збройних сил України Залужного,
  • командувача операції Об’єднаних сил Збройних сил України генерал-лейтенанта Павлюка,
  • командувача оперативно-тактичного угруповання “Схід” Збройних сил України генерал-лейтенанта Содоля,
  • командувача Національної гвардії України генерал-лейтенанта Лебедя,
  • командира 12-ї бригади оперативного призначення східного територіального об’єднання Національної гвардії України полковника Шлеги,
  • командира окремого загону спеціального призначення “Азов” майора Прокопенка, що входить до складу 12-ї бригади оперативного призначення Національної гвардії України,
  • інших посадових осіб Національної гвардії України, Збройних сил України та інших українських військових формувань.

Також СК РФ стверджує, що отримав від полонених нові відомості про участь у складі підрозділів збройних формувань України іноземних найманців.

Нібито в підрозділі 36 окремої бригади морської піхоти перебували піддані Великої Британії, які готували українців до “ведення бойових дій у міських умовах”, тоді як інструктори з Німеччини – навчали “штурму будівель і стрільбі з озброєння іноземного виробництва”.

СК РФ заявив, що створено експертну групу з дислокацією в Луганську, надалі планується створити аналогічну групу на території Мелітополя. Також запропоновано створити локальну базу ДНК загиблих у Маріуполі.

Слідком також заявив, що експерти оглянули понад 68 тисяч об’єктів житлового комплексу та інфраструктури на окупованих територіях Донецької та Луганської областей і оцінили збитки в щонайменше 228 мільярдів 234 мільйони рублів.

Читайте також:
Росіяни планують знести майже всю стару частину Лівобережного району Маріуполя біля “Азовсталі”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна